Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni başvuranlar için kısa çalışma mart a otomatik mi uzayacak

Müdavim Üye

Yeni başvuranlar için kısa çalışma mart a otomatik mi uzayacak

Kısa çalışma ödeneği mart 2021 e uzadı
    Yeni başvuru yapanlardan Ocak ve Şubat için yaralanmaya devam edenler mart dönemi için otomatik mi uzayacak yoksa tekrar mart için talep yapmak gerekiyor mu? Teşekkürler

Üye
    Nereden
    Kocaeli
    Merhaba,

İşkur'u aradığımda e-posta göndermeniz yeterli demişlerdi, bugün mail gönderdim, aşağıdaki şekilde yanıt geldi.

"Bu e-posta adresi 30.06.2020 tarihi öncesi yapılan kısa çalışma ödeneği başvurularının uzatma işlemleri için kullanılmaktadır. Kısa çalışma ödeneği için yeni başvurular www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılmaktadır."

e-devlet üzerinden süre uzatma ile ilgili alanı göremedim. Yeni başvuru alanını seçtiğimde başvuru süresi bitmiştir şeklinde uyarı veriyor doğal olarak. Tekrar İşkur'a ulaşmaya çalışıyorum.

Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    ocak ve şubat 2021 tablolarını gönderdiğim zaman aynı uyarı ile karşılaşmıştım.
    İşkur la görüştüm. uyarı yazısını dikkate almayınız işleminiz yapılacaktır denmişti.
    ocak ve şubat kçö ler ödenmişti. (30.06.2020 öncesi müracaatlar için)

Kıdemli Üye
    Alıntı canfezam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

İşkur'u aradığımda e-posta göndermeniz yeterli demişlerdi, bugün mail gönderdim, aşağıdaki şekilde yanıt geldi.

"Bu e-posta adresi 30.06.2020 tarihi öncesi yapılan kısa çalışma ödeneği başvurularının uzatma işlemleri için kullanılmaktadır. Kısa çalışma ödeneği için yeni başvurular www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılmaktadır."

e-devlet üzerinden süre uzatma ile ilgili alanı göremedim. Yeni başvuru alanını seçtiğimde başvuru süresi bitmiştir şeklinde uyarı veriyor doğal olarak. Tekrar İşkur'a ulaşmaya çalışıyorum.

acaba eski başvuruyu görüntüleyip tarihlerimi güncelleyeceğiz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Bu şekilde olabilir ama önce uygulama tebliği çıkması lazım işkur memurlarıda bekliyordur karar birliği için tabii.

Üye
    Nereden
    Kocaeli
    Alıntı canfezam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

------------------------------------------------------------------

Otomatik yanıt olarak gelen mailden sonra İşkur'dan mail geldi.

Mart ayı için haftalık çalıştırılmayacak saat bilgisinin istendiği excel gönderdiler. Mart ayı ortasına kadar mail olarak gönderilmesin yeterli olduğu belirtildi.

Faydalı olması dileğiyle.