Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dbs yıllık gelir vergisi beyanı

Müdavim Üye

bende bu çıkıyo ulan öldüm haberiimi yok dedim vefat tarihi soruyo bana kıst tuşuda kalkmıyor ne iş yahu

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Şuan dbs ve interaktif açılmıyor, genel bir durum mu acaba
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Kıdemli Üye
    Alıntı safakuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan dbs ve interaktif açılmıyor, genel bir durum mu acaba
    evet genel bir durum.beyanları açtık dedikleri halde hazırlamadıkları için,giriş yapılamıyor.

Yeni Üye
    dbs de yıllık gelir vergisi beyanında zarar görünüyor, rıza-i beyan(gönüllü uyum çerçevesinde matrah artırım)nasıl yapacağız 2020/yılı için teşekkür ederim,kolaygelsin hayırlı işler

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı mayhambalcioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dbs de yıllık gelir vergisi beyanında zarar görünüyor, rıza-i beyan(gönüllü uyum çerçevesinde matrah artırım)nasıl yapacağız 2020/yılı için teşekkür ederim,kolaygelsin hayırlı işler
    Üstat 1 aydır, bunu yapabilirmiyiz, nasıl yapabilirmiyiz diye araştırıyorum. Bir cevap alamadım.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı mayhambalcioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tarih : 08.03.2019
    Soru :
    2018 yılı gelir vergisi beyannamesi düzenler iken 1- mükellefin vergi matrahını artırmak için rızai beyan yapmak istiyoruz bunu hesap özetinin diğer gelirler kısmına yazarak kar yukseltebilirmiyiz 2- beyannamede yer alan ekler bölümünde işyeri kısmında otomatik mülk sahibi diye geliyor bunu geç farkedip mükellef kiracı olduğu halde otomatik gelen mülk sahibi işaretli olarak beyannameyi yolladık bundan dolayı ileride bir ceza gelirmı düzeltme vermek gerekirmi tşk.ederim. iyi çalışmalar

Cevap :
    1-Böyle bir beyan işlemi olmaz .Diğer gelire yazarsanız KDV sorgulaması yapılır. KDV beyannamelerini de düzeltmeniz gerekir. 2-Kira kime ödeniyorsa o kişinin bilgileri yazılır.Yanlış yazılmış ise düzelte beyannamesi verilmesi gerekir.