Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basit usul KDV. Beyannamesi

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

Basit usul KDV. Beyannamesi

Mükellef Gerçek usulden 01.01.2021 Tarihinde Basit usule geçti.
    Ocak ayında yanlışlıkla fatura kesmiş. bu fatura için KDV. beyannamesi vermesi gerekiyor.
    2021 Ocak ayı KDV Beyannamesini nasıl ve nerden vere biliriz.
    Defter Beyan Sisteminde 2021 yılı KDV. Beyannamesi yok

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Üstat sicilden tanımlamaları gerekiyor.

Düzenledikleri belgelerde KDV gösteren veya “KDV dâhildir†diye bir şerhe yer veren basit usulde vergilendirilen mükellefler, belgede ayrıca gösterilen veya iç yüzde yoluyla hesaplanan vergi tutarını 3065 sayılı Kanunun (8/2)nci maddesi gereğince beyan edip ödemek zorundadırlar. Ancak verilen beyannamede alışlar dolayısıyla yüklenilen vergiler indirim konusu yapamazlar. Yüklenilen bu tutarı, GVK.nu gereğince gider veya maliyet olarak dikkate alabilirler.
    kendiliğinden başvuran ya da bu şekilde işlem yaptıkları vergi idaresince tespit edilen basit usule tabi gelir vergisi mükellefleri için Vergi idaresi geçici KDV mükellefiyeti tesis ederler.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Alıntı safakuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstat sicilden tanımlamaları gerekiyor.

Düzenledikleri belgelerde KDV gösteren veya “KDV dâhildir†diye bir şerhe yer veren basit usulde vergilendirilen mükellefler, belgede ayrıca gösterilen veya iç yüzde yoluyla hesaplanan vergi tutarını 3065 sayılı Kanunun (8/2)nci maddesi gereğince beyan edip ödemek zorundadırlar. Ancak verilen beyannamede alışlar dolayısıyla yüklenilen vergiler indirim konusu yapamazlar. Yüklenilen bu tutarı, GVK.nu gereğince gider veya maliyet olarak dikkate alabilirler.
    kendiliğinden başvuran ya da bu şekilde işlem yaptıkları vergi idaresince tespit edilen basit usule tabi gelir vergisi mükellefleri için Vergi idaresi geçici KDV mükellefiyeti tesis ederler.

Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi KDV açtırmak için maliyeyi aradım. Açıldı dediler ama sistemde yok, tekrar görüşeceğim

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    KATMA DEĞER VERGİSİ BEYANNAMESİ (BASİT USULDE VERGİLENDİRİLEN MÜKELLEFLER İÇİN)
    Beyanname Yönetim Ekranı
    Seçilebilecek beyanname dönemi bulunamamıştır.

Maliye Beyannameyi aktif etti ama yukarıdaki mesajı verdi KDV beyannamesini veremedim.ne yapabilirim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Alıntı HÜSNÜ TAŞCI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KATMA DEĞER VERGİSİ BEYANNAMESİ (BASİT USULDE VERGİLENDİRİLEN MÜKELLEFLER İÇİN)
    Beyanname Yönetim Ekranı
    Seçilebilecek beyanname dönemi bulunamamıştır.

Maliye Beyannameyi aktif etti ama yukarıdaki mesajı verdi KDV beyannamesini veremedim.ne yapabilirim.

DBS'de mükellef hesabına geçiş yaptıktan sonra; sicil bilgilerini açıp sağ alttaki güncelle butonunu tıklayıp çıkış yaparak tekrar girip mükellefe geçerseniz olur

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Sayın Harsoy32 güncelledim,yine aynı mesaj geliyor. (eçilebilecek beyanname dönemi bulunamamıştır)

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    VD sicil servisi KDV mükellefiyeti açmamıştır veya farklı dönem için açmıştır