Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şahıs şirketi için sigortalı olmak şart mı?

Yeni Üye

Şahıs şirketi için sigortalı olmak şart mı?

Selamun aleyküm değerli abiler kardeşler

Malum koronadan dolayı işten çıkarıldık. Şahıs şirketi kuracağım ancak sigortalı değilim. Şahıs şirketi kurmak için sigorta şart mı?

Ayrıca araba alım satım için normal şirket olmayan şahıslar 1 yılda max 3 adet alıp satabilir. Şahıs şirketinde bu sınır var mıdır?

İlgili herkese teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Yardımcı olabilecek varmı?

Kıdemli Üye
    Alıntı Soroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm değerli abiler kardeşler

Malum koronadan dolayı işten çıkarıldık. Şahıs şirketi kuracağım ancak sigortalı değilim. Şahıs şirketi kurmak için sigorta şart mı?

Ayrıca araba alım satım için normal şirket olmayan şahıslar 1 yılda max 3 adet alıp satabilir. Şahıs şirketinde bu sınır var mıdır?

İlgili herkese teşekkür ederim.
    Sigortalı olmanız şart değil. açılış yaptığınız tarihte otomatikman bağkurlu olacaksınız.. araba alım satım için herhangi bir sınır yok.

Yeni Üye
    Alıntı gunduze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigortalı olmanız şart değil. açılış yaptığınız tarihte otomatikman bağkurlu olacaksınız.. araba alım satım için herhangi bir sınır yok.
    Bağkurlu oluncada haliyle ücret ödeyeceğim. Bağkurlu olmak istemiyorum. olur mu?

Müdavim Üye
    Alıntı Soroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağkurlu oluncada haliyle ücret ödeyeceğim. Bağkurlu olmak istemiyorum. olur mu?
    Olmaz.Firma kurmak istiyorsanız muhasebeci bulmanız şarttır.İnternetten araştırma yaparak yaptığınız her işlem başınıza iş açabilir.

Yeni Üye
    Alıntı yildizomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olmaz.Firma kurmak istiyorsanız muhasebeci bulmanız şarttır.İnternetten araştırma yaparak yaptığınız her işlem başınıza iş açabilir.
    Muhasebeci bulacam illaki de. SSK ve Bağkur olmadan şahıs şirketi kurulmaz doğru mu?

Müdavim Üye
    Evet Kendi şirketiniz olursa bağkurlu olursunuz veya başka bir şirkette SGK lı olmalısınız