Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vergi Karnesi

Üye
    Nereden
    smmm

Vergi Karnesi

Merhabalar, hususi bina inşaatında puantaj usulüyle çalışan gelir vergisi mükellefiyeti olan şantiye şefinin de vergi karnesi alması gerekir mi?
    İyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Vergi Dairesine bildirimde bulunması gerekiyor karne halen veriyorlar mı bilmiyorum
    baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş

Üye
    Nereden
    smmm
    vergi dairesine işveren tarafından bildirimde bulunuldu ama gelir vergisi mükellefiyetinin olduğu belirtilmedi. belirtilmesi gerekirmi ? ustalar için İnşaatta puantaj usulüyle 2 gün çalışsa bile tam ay dan (asgari üctin %25 den ) vergi hesaplıyor . mevzuatta bununla ilgili bir şey göremedim doğrumudur?

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı deniz9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vergi dairesine işveren tarafından bildirimde bulunuldu ama gelir vergisi mükellefiyetinin olduğu belirtilmedi. belirtilmesi gerekirmi ? ustalar için İnşaatta puantaj usulüyle 2 gün çalışsa bile tam ay dan (asgari üctin %25 den ) vergi hesaplıyor . mevzuatta bununla ilgili bir şey göremedim doğrumudur?
    Binalın genel temizlik işini yapan basit usul mükellef, ayda 4 gün puantajlı olarak temizlik personeli çalıştıracak. Çalışan personel 0051 kodundan vergi dairesine kaydını yaptırması gerekir mi?
    Ayda 4 günde olsa 1610 diğer ücretler vergi tahakkuk eder mi?
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.