Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM Sözleşmesi 7000 TLyi geçiyorsa, tüm tahsilatları bankadan zorunlu

Moderatör

SMMM Sözleşmesi 7000 TLyi geçiyorsa, tüm tahsilatları bankadan zorunlu

Moderatör
    KDV GV çelişkisinden sonra idarenin meslek örgütü üzerinde ikinci balyozu bu olacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    günaydın

ya maliye durup durup bişey çıkarıyor çıkarmasınada
    her çıkardıklarının karşısında da başka yöntemler bulunuyor.
    birde çıkardıkları kanunlarda açık noktalar bırakıp birilerinin çalıp çırpmasını engeleyecek şekilde çıkarsala kanunu
    seçim zamanında paraya sıkıştıklarında ve ellerindeki incelenecek dosyalar yığıldığında çıkardıkları aflar ve matrah arttırımı yoluyla üç beş verde çaldıklarını görmeyeyim mantığıyla birilerini mutlu edeceklerine
    doğru dürüst vergisini verip çalıp çırpmayanları memnun etselerde onlarda kendilerini enayi yerine konmamış hissetseler iyi olmazmı
    birsürü istisna muafiyetlerle dolu vergi dünyamızda vergi kaçırmaya gerek yok
    adam çuvalla faiz geliri elde ediyor.tek kuruş vergi vermiyor.küçük esnaf kdv stp gekap sgk bağkur vur Allah ta vur sırtına
    birileri deveyi bütünüyle götürürken devlet düşmüş 3-5 kuruşun peşine
    adam kayırmaca tanıdığını bulma denetmenlere gelen telefonlar sonundaki raporların nasıl yumuşatıldığını bilmeyeninizmi var
    rüşvet desen gırla bence 7000 üstü rüşvetlerde bankadan geçme zorunluluğu getirilsin.

ben bunların yerinde olsam kendi kendime derim ki
    peki bu kadar şeyi çıkarıyoruzda hala neden bu kadar vergi kayıp ve kaçağı var.
    demekki bir yerlerde bayağı hata yapıyorum.
    biraz Allahın verdiği aklı kullanılsa
    böyle ufak hesapların peşinde değil deveyi götürenlerin peşinden koşarlar

Kıdemli Üye
    meslek mensubunun banka hesapları hacizliyse ne olacak

Üye
    Nereden
    edirne
    Nadir kardeşim, düşüncelerine baştan sona katılıyorum. Her birkaç yılda bir Reform yapıyorum diyorsun da. Ne oluyor, balyozu kime vuruyorsun? Elinin altındakine. Ortalık muafiyetten, istisnadan geçilmiyor. Masak'ın geçen seneki açıklamasında 8 ayda yeni dolar milyoner sayısı 69.000 kişi artmış. Toplamda 249.000 kişi şu an dolar milyoneri. Al sana inceleme ve gelir kaynağı. Ama yoook, onlar incelenemez. Çünkü onlara vergi afları ile "Kaynağını Sormam" ayrıcalığı gelmiş. Kümesteki tüyü kalmamışların etlerini çimdiklemeye devam. En kolayı bu...