Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Budaa gelir buda geçer alışmalıyız dayanmalıyız...!

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye

Budaa gelir buda geçer alışmalıyız dayanmalıyız...!

2.1.3.2.11. Taşımacılık Hizmetleri

2.1.3.2.11.1. Tevkifat Uygulayacak Alıcılar ve Tevkifat Oranı Tebliğin (I/C-2.1.3.1/a ve b) bölümünde sayılanların, Tebliğin (I/C-2.1.3.2.11.2.) bölümü kapsamındaki

yük taşımacılığı hizmeti alımlarında (2/10),

servis taşımacılığı hizmeti alımlarında ise (5/10) oranında KDV tevkifatı uygulanır. 2.1.3.2.11.2. Kapsam Bu bölüm kapsamına, personel, öğrenci, müşteri ve benzerlerinin belirli bir güzergah dahilinde taşınması amacıyla ihdas ettikleri servis hizmetlerine ilişkin olarak yaptıkları taşımacılık hizmeti alımları ile karayoluyla yapılan yük taşımacılığı hizmeti alımları (kargo işletmeciliği yetki belgesi sahibi mükellefler tarafından yapılan kargo taşıma işleri hariç) girmektedir.

Söz konusu hizmetlerin, tahsis edilmiş özel plakalı araçlar ile yapılıp yapılmaması, ilgili birimlerden taşımacılıkla ilgili zorunlu belge ve sertifikaların alınıp alınmaması veya taşıma işinde kullanılan aracın özmal ya da sözleşmeli taşıt olup olmaması tevkifat uygulaması kapsamında işlem tesisine engel değildir. Servis hizmetinin, personel veya öğrencilerin (veya velilerin) kendi aralarında anlaşmak suretiyle doğrudan taşımacı ile sözleşme yapılması/anlaşılması suretiyle sağlanması halinde, esas olarak hizmete ait faturaların servis hizmetinden yararlanan personel, öğrenci (veya velisi) adına düzenlenmesi gerektiğinden, tevkifat uygulanmaz. Ancak, faturanın tevkifat yapmakla sorumlu tutulanlar adına düzenlenmesi halinde tevkifat uygulaması kapsamında işlem tesis edilir. Taşımacılık hizmetini yüklenen bir firmanın, bu işi bizzat ifa etmeyip bir başka firmaya devretmesi durumunda, taşımacılık hizmetini alan tarafından bu kapsamda tevkifat yapılmaz. Ancak taşımacılık hizmetini yüklenen firma tarafından, taşımacılık hizmetini fiilen ifa eden firmadan alınan hizmet için KDV tevkifatı uygulanır.”

YORUMSUZ...

https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2286...egisikligi.pdf
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    MADDE 17 – Bu Tebliğ yayımı tarihini takip eden ay başında yürürlüğe girer.
    MADDE 18 – Bu Tebliğ hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı yürütür.

Haberin birinde 80 li ve 90 yıllardaki müziklerin siniri stresi azalttıgı araştırılmış!

Orhan babayımı müslüm babayımı dinlesek yok yok ferdi tayfur yada cıks imparator evet en iyisi ibo show ( :

https://www.ntv.com.tr/amp/galeri/sa...u0q-qhcv5gnArQ

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye

Müdavim Üye
    Şimdi nakliyecilerdemi tevfikatlı faturamı kesecekler?
    \"Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür;ama hiç kimse kendini değiştirmeyi düşünmez\"

Kıdemli Üye
    Gider oranlarını ve tutarlarını düşür, vergi oranlarını artır, kdv tutarlarının belirli oranlarına el koy.

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Alıntı YENİ_SMMMCİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi nakliyecilerdemi tevfikatlı faturamı kesecekler?
    35 Seri nolu tebliğe göre 01 marttan itibaren Evet.

Nasıl bir düşüncedir nasıl bir akıl bilemiyorum.

Kayıp kaçagı bu şekilde engelleyecegini zannedenler nasıl bir mantık kuruyorlar kurguluyorlar anlamak zor.

Bi taraftan faturayı düzenleyen tevkifat kısmı diğer taraftan faturayı alan kdv 2 kısmı!!!

sağım solum ceza sobe.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    35 Seri nolu tebliğe göre 01 marttan itibaren Evet.

Nasıl bir düşüncedir nasıl bir akıl bilemiyorum.

Kayıp kaçagı bu şekilde engelleyecegini zannedenler nasıl bir mantık kuruyorlar kurguluyorlar anlamak zor.

Bi taraftan faturayı düzenleyen tevkifat kısmı diğer taraftan faturayı alan kdv 2 kısmı!!!

sağım solum ceza sobe.
    "sağım solum ceza sobe. " maalesef aynen öyle sağımız solumuz ceza
    yakında muhasebe işi yapan kalmayacak çevremde bırakan 2-3 kişi var şimdilik ve bu benim çevremde asla bırakamaz dediğim kişiler bıraktılar köyüne giden oldu (hayalim bu arada)
    bence çok yakın zamanda bu işi yapan yarı yarıya azalır herşeyi otomatiğe alsınlar ozaman bizde kurtulalım onlarda her şey elektronik beyana dayalı alma ozaman tc yi vergi noyu biliyon giren çıkan belli muhasebecileri de kapat olsun bitsin

Kıdemli Üye
    nakliyecı mukeleflerım aramaya başladı bile) faturayı nasıl kesecekler tevkıfat ne onu bıle bılmıyolar

Müdavim Üye
    Alıntı fa77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "sağım solum ceza sobe. " maalesef aynen öyle sağımız solumuz ceza
    yakında muhasebe işi yapan kalmayacak çevremde bırakan 2-3 kişi var şimdilik ve bu benim çevremde asla bırakamaz dediğim kişiler bıraktılar köyüne giden oldu (hayalim bu arada)
    bence çok yakın zamanda bu işi yapan yarı yarıya azalır herşeyi otomatiğe alsınlar ozaman bizde kurtulalım onlarda her şey elektronik beyana dayalı alma ozaman tc yi vergi noyu biliyon giren çıkan belli muhasebecileri de kapat olsun bitsin
    18.02.2021 tarihi itibariyle serbest bürosu olan smmmler 54.909 bağımlı olarak çalışan smmmlerin sayısı ise 64.033 kişi.....bu rakamlardan anlışılacağı üzere büroculuk yapanlar azalıyor.
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı hazin21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18.02.2021 tarihi itibariyle serbest bürosu olan smmmler 54.909 bağımlı olarak çalışan smmmlerin sayısı ise 64.033 kişi.....bu rakamlardan anlışılacağı üzere büroculuk yapanlar azalıyor.
    dahada azalacak muhtemelen girerim bir şirkete alırım 10 binlira kafam rahat olur diyen çok