Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E birlik sözleşme

Müdavim Üye
    Alıntı DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki sözleşme tarihleri de değişmedi değişti ise GİB de yeniden girmelisiniz çünkü güncelleme kabul etmiyor diye hatırlıyorum.
    Tarihler değişmedi ce zamanında GİB sistemine Türmob'un o uzun sözleşme numaralarını tam olarak yazabildiyseniz ( ki yanlış hatırlamıyorsam o bölüme o uzun numaralar sığmıyordu ) bence sizin yapacağınız başka bir işlem kalmamış diye düşünüyorum. Düşünüyorum diyorum çünkü sistemin karşımıza ne çıkaracağı belli olmuyor. Bize kapanan mükellefin sözleşmesini mart ayında son beyannameyi verene kadar feshetmemiz GİB tarafından tavsiye edildi. Bana göre yanlış uygulama.
    Türmob numaralarını tam olarak yazamadıysanız 15 şubat ı bekleyin derim bakalım karşımıza ne çıkacak.

Gördüğünüz gibi odalarımız Türmob ve GİB bu konularda net bir açıklama yapmıyor deneme yanılma yöntemiyle ilerlemeye çalışıyoruz.
    Teşekkür ederim Sayın Dumanlı ilginiz için.İyiçalışmalar dilerim

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Selamlar,basit usul mükellefler için turmob ve gıb üzerinden 2021 yılı için yeniden sözleşme yapmamız gerekiyormu?

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Bütün sözleşmeleri uzattım yeniden sözleşme yapmadım damga vergisi diyorum türmob çıkarmıyor ücreti değişti yüzde 90 hepsine benmi hesaplayıp vereyim
    birde gibdeki tüm sözleşmeleri iptal edip yeniden mi yazacaz anlamadım ek protokol yaptık sadece

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Basit usullerde damga olmuyor

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Sözleşme numarası güncelleniyor
    tüm yaptığım ek protokollerin numaralarını giriyorum sözleşme tarihlerim aynı nasılsa

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı fa77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüm yaptığım ek protokollerin numaralarını giriyorum sözleşme tarihlerim aynı nasılsa
    Türmob sözleşme tarihleri değişmiyor mu değişiyorsa GİB de o tarih de güncellenebiliyor mu. Eğer güncelleniyorsa bu kez E beyanname aracılık ve sorumluluk sözleşmesi Türmob sözleşmesinin eki olmaktan çıkıyor çünkü E beyanname aracılık ve sorumluluk sözleşmesine ...... tarih ... sayılı mesleki sözleşmesinin ekidir diye yazıyoruz.

Hukuken sözleşmeler feshedilmedikçe yürülüktedir.Yürürlükte olan bir sözleşmeyi feshettirip yeniden yaptırmaya kimsenin yetkisi yoktur.

Müdavim Üye
    Alıntı fa77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba e birlikten uzat dedim ama bende ek protokoldeki sözleşme numaraları değişmedi.
    Siz değişen numaraları GİBten düzelttiniz yanlış anlamadıysam dimi?

Müdavim Üye
    bu uygulama eskiden beri gelen GİB aracılık sorumluluk sözleşmelerini etkilemeyecek, yeni gib sözleşmelerde uygulanacak gibi geliyor bana . yanılmıyorsam tabi . ama bu durum efendilerimizin ruh haline bağlı .

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı deryaderya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba e birlikten uzat dedim ama bende ek protokoldeki sözleşme numaraları değişmedi.
    Siz değişen numaraları GİBten düzelttiniz yanlış anlamadıysam dimi?
    aynen gibden düzelttim hem mesleki sözleşme yi hem aracılık noları ek protokol ile aynı yaptım güncelledim numaralar kafa karışmasın aynı yaptım dosyamdaki sözleşmeleri bu numaraya göre güncelledim 2021 itibariyle iki numarada aynı yaptım umarım neden demezler