Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhasebeci Kar Oranı

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana

Muhasebeci Kar Oranı

2020 Yılında kar eden meslekdaşımız var mı bilemem lakin biz % 40 Karın altında beyan verdiğimizde nakden veya mahsuben iade talebi sırasında vergi dairesi getir evraklarını diyor, bu konuda çalışma yapan ve oran konusunda indirim yaptırabilen meslek mensubu veya oda var mı diye merak ettim
    baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş

Kıdemli Üye
    muhasebeci kar marjı mı varmış

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kırklareli
    Kırklareli ilinde de uygulama benzer şekilde, evet böyle birşey var. Ciroyu 60%'ı aşan giderde sorgulamaya başlıyorlar.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Ankaradada kar marjına değil 10.000 üstü mahsubu inceliyorlar yada benim vergi dairesi öyle.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    yıllardır uygulanan bir yöntem
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Yasal bir dayanağı yok durumdan vazife çıkaran uygulayıcılar kafalarına göre baskı kuruyorlar.Yeni açmış yeterli işi olmayan ama masrafları yerinde olanlar var zarar bile çıkabilir.İşi az olupta yeterince kar edemeyenlerde var.İdare vergi payı ile işletmelerin ortağıdır her zaman payının doğru hesaplanıp hesaplanmadığını kontrol edebilir yasal hakkıdır ama fevri tavırlarla getir diyenler zaten ellerinde bir denetim kararı yoktur alır bir köşeye koyar bir kaç gün sonra iade eder çünkü denetim onun görevi değildir denetim kararını alanlar ve uygulayanlar farklıdır ama denetmen olamamış memurun maksat güç gösterisi olsun . Bu yıl sektör bazında incelemelerimiz olacakmış doktorlara başlamışlar sırada avukatlar varmış .Kolay gelsin.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasal bir dayanağı yok durumdan vazife çıkaran uygulayıcılar kafalarına göre baskı kuruyorlar.Yeni açmış yeterli işi olmayan ama masrafları yerinde olanlar var zarar bile çıkabilir.İşi az olupta yeterince kar edemeyenlerde var.İdare vergi payı ile işletmelerin ortağıdır her zaman payının doğru hesaplanıp hesaplanmadığını kontrol edebilir yasal hakkıdır ama fevri tavırlarla getir diyenler zaten ellerinde bir denetim kararı yoktur alır bir köşeye koyar bir kaç gün sonra iade eder çünkü denetim onun görevi değildir denetim kararını alanlar ve uygulayanlar farklıdır ama denetmen olamamış memurun maksat güç gösterisi olsun . Bu yıl sektör bazında incelemelerimiz olacakmış doktorlara başlamışlar sırada avukatlar varmış .Kolay gelsin.
    Benim bir avukatta oldu yemek yemiş sevgiisiyle 500 tllık fatura almış. bu faturayı çıkar dediler. çıkardık.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Arkadaşlar yıllar önce idi sayısını hatırlayamadım. bir genel tebliğ vardı Bir esnaf müşterilerine çay ikram edebilir ancak yılda 10 liradan fazla olamaz. Bir serbest meslek mensubunun veya bir esnafın işi ile ilgili olmayan yemek veya diğer harcamalarını gider yazabilir mi

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    İşle ilgili olmayan giderler işletme gideri olarak yazılamaz arkadaşlar sayın mükelleflere kalsa kurdukları sofraların faturasını bile yazmak isterler ancak denetimde çıkartırlar sonuçta yazılabilecek mesleki giderler bellidir .Kumkapıda balık yemiş rakı içmiş bir müşteri iş görüşmesi yaptım yaz gidere komşunun muhasebecisi yazıyor diyordu oysa komşunun muhasebecisi kasa çıkışı olarak yazıyor gider kabul edilmeyen ödemelere aktarıyor ama haksız rekabet için müşteriye masal anlatıyordu yeni işler alabilmek için olmalı.Kullanılmayalım arkadaşlar özel giderlerini ayrı bir dosyada saklayalım isterse veririrz.Adam yazlık yaptırmış avize almış ama yazlığa aldım demiyor oysa avize ticareti yapmıyor hadleri aşıyor firma k.kartını kullanmış B formuna aldım ama 131 e yazdım arşive kaldırdım.Yarın denetimde eleştirilecektir sayın mükellefler kendilerini melekler kadar saf kisvesine yatırır meslek mensubu söylemedi diyecektir doğrulardan vazgeçmeyelim. Geçmişte faturasız alımlarına ait kargoları ayırıp kendisine verdiğim bir müşteri tam para kazanacağım zaman bilançoya geçtiği sene sırf bu nedenle beni kovmuştu alan arkadaş ise neden yazmadın al at çöpe diyordu ben beceremedim bana göre değil tabii meslek mensubu ortada olmak zorundadır.Kolay gelsin.