Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: GİB Defter Saklama 05/02/2021 Tarihine Uzatıldı

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kırklareli
    Layla668, çalışması için neler yaptınız acaba? Bir birkaç gündür deniyoruz e-DefterBildirimV2.3_Prod versiyon da hiçbir hareket yok.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Kırklareli
    Gönderim adımı sütununda haziran gib beratında Dosya Kilitli, Kebir defterinde de Dosya Kilitli Değil diyor. Başarılı gönderim sağlanmış oluyor mu ? Zipler üzerinde ne gibi bir değişiklik yapmamız gerekir. ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    gönderim işini başarılı yapan arkadaşım varm acaba

e defterde
    bakım var dıyor lucayı arıyorum şu an gonderemezsınız diyor

gonderdıklerımi kont edellim diyorum bu olmuyor

bu sistem baştan yanlış kurulmuş zamanımız çalmaktan başka hiç bir şey değil
    tarkan1138

Müdavim Üye
    Alıntı tarkan1138 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gönderim işini başarılı yapan arkadaşım varm acaba

e defterde
    bakım var dıyor lucayı arıyorum şu an gonderemezsınız diyor

gonderdıklerımi kont edellim diyorum bu olmuyor

bu sistem baştan yanlış kurulmuş zamanımız çalmaktan başka hiç bir şey değil
    ben cuma günü gönderdim eylül ayını gönderdim diğer aylarıda ne olur ne olmaz diye göndereyim dedim mükerree dedi

bugünde sistem maliye defter beyan çalışmıyor
    CNPL

Yeni Üye
    Merhaba

"e-Defter dosyaları ile bunlara ilişkin berat dosyalarının ikincil kopyalarının, gizliliği ve
    güvenliği sağlanacak şekilde e-Defter saklama hizmeti yönünden teknik yeterliliğe sahip ve
    Başkanlıktan bu hususta izin alan özel entegratörlerin bilgi işlem sistemlerinde
    ya da
    Başkanlığın bilgi işlem sistemlerinde 1/1/2020 tarihinden itibaren asgari 10 yıl süre ile
    muhafaza edilmesi zorunludur. " deniyor.

Biz her ay -defter gonderdiktren sonra bir de Dijitalplanet isimli şirkete düzenli gonderiyorduk. Şİmdi ayrıca GİB'e gondermemize gerek var mı?

Kıdemli Üye
    Alıntı Cembeli Bey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

"e-Defter dosyaları ile bunlara ilişkin berat dosyalarının ikincil kopyalarının, gizliliği ve
    güvenliği sağlanacak şekilde e-Defter saklama hizmeti yönünden teknik yeterliliğe sahip ve
    Başkanlıktan bu hususta izin alan özel entegratörlerin bilgi işlem sistemlerinde
    ya da
    Başkanlığın bilgi işlem sistemlerinde 1/1/2020 tarihinden itibaren asgari 10 yıl süre ile
    muhafaza edilmesi zorunludur. " deniyor.

Biz her ay -defter gonderdiktren sonra bir de Dijitalplanet isimli şirkete düzenli gonderiyorduk. Şİmdi ayrıca GİB'e gondermemize gerek var mı?
    Var maalesef.
    "Akıl plan yaparken kader gülermiş"

Yeni Üye
    Bugun şirketle gorustum bizim yerimize kendileri göndereceklermiş.

Üye
    Alıntı CPA39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Layla668, çalışması için neler yaptınız acaba? Bir birkaç gündür deniyoruz e-DefterBildirimV2.3_Prod versiyon da hiçbir hareket yok.
    program kurulum uyarı verip (sistem hizmetleri başlatma yetkisi gibi birşey) yarıda kesiyor
    tam bu sırada windows c program files içinden defter saklama dizinini kopyalıyorum.
    sonra kurulumu iptal et diyorum.
    sonra kopyaladığım o klasörü progran files içine yapıştırıyorum.
    bu şekilde çalıştı.
    deftersaklama programı ara ara çalışıyor
    mesela bugün çalışmıyor.
    ancak 3 firma her ay için 4 dosya ve 9 ay 108 dosyanın 90 civarı "başarı ile gönderildi" yazdı. 15 gün kadar bu şekilde yazdı.
    sonra "başarılı" yazdı.

Müdavim Üye
    Dün 9 ayı birden göndermiştim.Akşam işim çıkınca bilgisayarı kapatıp çıktım.Şimdi programı açıyorum reload basıyorum dünkü gibi aynı şekilde duruyor dosyalar , hiç yeni bir hareket yok.4 dosya haric hepsi e-defter listesinde ama ''başarılı'' yazan dosya yok şu anda.Şimdi tekrar mı yüklemeliyim ne yapmam gerekiyor

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    dört firmamda sorun yok ama bir firmanın e defter ikincil kopyaları açıklama da dosya mükerrer diyor aslında ilk defa yüklüyorum, hadi yükledim daha önce diyelim gönderdiğiim e defter bilgisi de hiç yok gidip gitmediğini nasıl anlayacağız?