Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gelir kaybı destek başvuru sorunu

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Şu an için en çok duyurmak istedigim ses SON DÖNEM GEÇİCİ VERGİ VE MESLEKTE KDV ORANI 8 OLMASI bütün platformlarda yazıyorum ama sesim ne kadar duyuluyor bilmiyorum.

Tek çare bütün meslektaşların sesini çıkarması!

Bagırsam mı sussam mı... sustum olmadı susmadım olmadı!
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Küçük esnaf odaları dahi şu pandemide sesini çıkarmaya çalıştılar, toplanıp şikayetlerini isteklerini dile getirdiler duyurularını yaptılar.
    Biz niye bu kadar haciz kalıyoruz, bizim odamız nerde, genel merkezimiz nerde. Şu dönemde dahi tarifeye anca %10 luk artış olmuş.
    Basit usul 47 lira nedir ya, 157 lira işletme 172 lira olmuş. Bitane oda başkanıda çıkıyor biz diyor 400 tane deftere bakıyorum, yaptığı tatili anlatıyor.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Yeni Üye
    nace kodu yanlış bir firmam vardı bugün değişmiş esnaf destekten 14.12 sonra nace kodu değiştirenler faydalanamaz yazıyordu,ben düzelttirdim,başvura yapma imkanım olur mu?sonradan bir sıkıntı v.s. çıkarmı

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Alıntı safakuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küçük esnaf odaları dahi şu pandemide sesini çıkarmaya çalıştılar, toplanıp şikayetlerini isteklerini dile getirdiler duyurularını yaptılar.
    Biz niye bu kadar haciz kalıyoruz, bizim odamız nerde, genel merkezimiz nerde. Şu dönemde dahi tarifeye anca %10 luk artış olmuş.
    Basit usul 47 lira nedir ya, 157 lira işletme 172 lira olmuş. Bitane oda başkanıda çıkıyor biz diyor 400 tane deftere bakıyorum, yaptığı tatili anlatıyor.
    Aynen öyle 5 tane basit usul vardı hepsini bıraktım. Kimse tutmasın basit usul.
    Kendini Bil Kendini

Yeni Üye
    47 tl basit usul 170 tl işletme defteri, aidat ne kadar 600.-tl yani bir basit usulün yıllık kazancı oda iadatını karşılamıyor, 170.-tl'ye işletme defteri tutmak nedir cezalar 2.000 tl'den başlıyor oda yönetimi ballı maaşlarını alıp yan gelip yatıyor..

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Odalar kendi düzenlerini kurmuşlar, bizim odamız nedir 47 lira bedel biçiyorsun, yıllık 564 lira el insaf. Basit usullerin hepsinin kazançları çok iyi, hepsi sürekli nakit parayla oynuyorlar. Adamı bağkur teşviğinden faydalandırıyorsun 1 yıl bağkur ödemiyor, vergi ödemiyor, para kazanıyor. Bu adamın yıllık ücreti 564 lira.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.