Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E irsaliye geçiş

Yeni Üye

E irsaliye geçiş

Merhabalar 2020 yılı cirosu 25 milyonu geçen e defter mükellefler hangi tarihten itibaren e-irsaliye kullanmak zorundalar.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın legent 2018,2019 yıllarında 25 milyon ve üzeri brüt satışı olanlar için geçiş zorunluluğu başlangıcı VUK.509 nolu tebliğe göre açık ve net 01.07.2020 tarihidir sizinde bildiğiniz gibi, tebliğin bu ilgili IV.3.5 kısmının 7.maddesinde her ne kadar 2018 veya müteakip hesap dönemleri yılları desede 2020 yılı sonu itibari ile bu haddi geçenler için 01.01.2021 veya 01.07.2021 geçiş tarihimi olacak veya tebliğin aynı kısmının 9.maddesi kapsamında 3 ay süremi verecek veya başka bir süremi verecek burası yok ortada,şuanki eldeki tebliğler ve sirkülere ve özelgelere göre ne olduğu olacağı belli olmayan bir durumdur bu maliye açıklama yani en azından bir duyuru yayınlar her halde diye düşünüyorum, kolay gelsin.

Hüseyin GÖCEN
    S.M. Mali Müşavir
    http://www.hadisatdanısmanlık.com
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Yeni Üye
    Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın legent 2018,2019 yıllarında 25 milyon ve üzeri brüt satışı olanlar için geçiş zorunluluğu başlangıcı VUK.509 nolu tebliğe göre açık ve net 01.07.2020 tarihidir sizinde bildiğiniz gibi, tebliğin bu ilgili IV.3.5 kısmının 7.maddesinde her ne kadar 2018 veya müteakip hesap dönemleri yılları desede 2020 yılı sonu itibari ile bu haddi geçenler için 01.01.2021 veya 01.07.2021 geçiş tarihimi olacak veya tebliğin aynı kısmının 9.maddesi kapsamında 3 ay süremi verecek veya başka bir süremi verecek burası yok ortada,şuanki eldeki tebliğler ve sirkülere ve özelgelere göre ne olduğu olacağı belli olmayan bir durumdur bu maliye açıklama yani en azından bir duyuru yayınlar her halde diye düşünüyorum, kolay gelsin.

Hüseyin GÖCEN
    S.M. Mali Müşavir
    http://www.hadisatdanısmanlık.com
    sayın hadisat tamda bahsettiğiniz gibi net bir tarih yok ucu açık muallak bir durum var seç beğen al . benim aklıma yatan e fatura e-arşiv faturada olduğu gibi ciroyu geçtiğiniz dönemi takip eden yılın 01.07.... tarihinde e-irsaliye ye geçilmeli diye düşünüyorum.
    cevabınız için teşekkür ederim.iyi akşamlar