Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: muhsgk düzeltme beyanı

Müdavim Üye

muhsgk düzeltme beyanı

merhabalar. 2020- eylül ayında muhsgk beyannamemizi verdim. lakin bir serbest meslek makbuzu geldi. bize yeni ulaştı. şimdi özel onaylı düzeltme beyanı vereceğim. lakin kss düzeltme seçtiğimde sigorta ıkısmı hatalı çıkıyor. ne yapmalıyım. tşk.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    SGK bildirimleri kısmında en üstteki kutucuğu işaretledikten sonra sigortalı bilgileri boş olacak ve bu şekilde özel onay ile vereceksiniz

Müdavim Üye
    Alıntı haksoy32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SGK bildirimleri kısmında en üstteki kutucuğu işaretledikten sonra sigortalı bilgileri boş olacak ve bu şekilde özel onay ile vereceksiniz
    tşk .ederm . öyle yaptım kss.düzeltmeyi seçtim. lakin vergi ziyanı cezası kesti. (213) doğrumudur. tedettüt ettim.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Pişmanlıkla verip süresinde ödeyin, en fazla pişmanlık zammı yansır yoksa ceza keser.

Müdavim Üye
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pişmanlıkla verip süresinde ödeyin, en fazla pişmanlık zammı yansır yoksa ceza keser.
    vergi/ceza ihbarnamesi ile 645,55 tl verginin 1/2 cezasını kesti. 322,78 tl. (213 sayılı V.U.K .341 masddede vergi ziyanına sebebiyet vermesi) indirimden sonra 215,19 tl tahakkuk etti . ben bi yerde hata mı yaptım. .

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Evet, ceza kesilmeden dediğim gibi sadece pişmanlık seçip onaylayabilirdiniz. Yersiz yere 215,19 lira ödeyeceksiniz.

Müdavim Üye
    Kutucuğu isaretledikten sonra mi personel bilgisi boş gelicek yoksa personel bilgilerini biz mi silicez manuel olarak

Müdavim Üye
    Eğer işçi ücretlerinde veya işçi bilgilerinde değişiklik yoksa işçileri listeden silip üstteki kutucuğu işaretleyin.
    Sadece 022 veya 041 ne ise onu düzeltin ve pişmanlıkla gönderin

Müdavim Üye
    Peki 011 koduda silicek miyim en baştaki sayfadan

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Muhtasar kodları kalacak (011, 012, 013, 022, 041 vs artık ne varsa), doğru tutarlar neyse o yazılacak. Yani bu kısımda önceden muhtasarı nasıl düzeltiyorsanız öyle düzelteceksiniz bir farklılık yok.

Eğer Sgk da bir değişiklik yoksa Sgk Bildirimleri kısmı silinecek ve kutucuk işaretlenecek.
    Sgk da bir değişiklik varsa; kutucuk yine işaretlenecek, alt tarafa sadece değişiklik yapılacak Sgk lılar yazılacak. (İptal/Ek vs)