Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E Defter Başvuru

Yeni Üye
    Nereden
    bursa

E Defter Başvuru

Arkadaşlar merhaba,

E defter için başvuru ekranındaki tüm bilgileri dolduruyoruz fakat başvur a tıkladığımızda boş atıyor sekme bu tarz sıkıntı yaşayan oldu mu ? Nasıl çözdünüz sıkıntıyı ? Java temizleme falan da yaptık ama nafile..

Müdavim Üye
    Alıntı bursasmmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

E defter için başvuru ekranındaki tüm bilgileri dolduruyoruz fakat başvur a tıkladığımızda boş atıyor sekme bu tarz sıkıntı yaşayan oldu mu ? Nasıl çözdünüz sıkıntıyı ? Java temizleme falan da yaptık ama nafile..
    Muhasebe ve Mali Müşavirlik mesleğimizin yanı sıra ayrıca Bilgisayar Teknik ve yazılım konusuna da yeterli donanıma sahip olduğumuz düşünülmüş ve buna göre program yapılmış.
    Tüzel kişiler için müracaat kolay oldu ama gerçek kişi için e-imza aldığımız firmadan yardım istedik.

Müdavim Üye
    bende e defter başvuru bir türlü yapamadım. Bilgisayarcı çağırdım bir saat sürdü başvuruyu yaptı. Muhasebeci herşeyi bilecek değil ya. Bizim görevimiz değil aslında

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Arkadaşlar merhaba,

Üstad, muhtemelen google den müracaat ediyorsunuz ve jawa çalışmıyor, diğer sunuculardan denerseniz çalışacaktır.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Müdavim Üye
    Arkadaşlar merhaba,

Türmob asistan uygulamasını indirim denemenizi tavsiye ederim. Türmob asistan ile sorunsuz halletim. Tabi asistan uygulamasından önce PC de mali mühür sürücülerini indirim kurmanız gerekiyor.
    \"İnsanların sizden mucizeler beklediği günlerde elinizdeki imkanlarla baş başa kaldığınızda yalnızlığı yaşarsınız\"

Kıdemli Üye
    Mozilla Firefox kullanın ve başvuru yaparken, imzalama aracı desteğiyle başvurmak için buraya tıklayın linkinden ilgili yönergeleri takip ediniz.
    O linki tıkladığınızda yeni bir başvuru sayfası açılacak ve uyarı verecek. Telaş etmeyin. https://ebelge.gib.gov.tr/EFaturaWeb...WebSocket.jnlp bu adreste ki web socketi indirin.( bağlantı vermek yasak mı bilmiyorum ama resmi sayfa olduğu için eklemek istedim)

Bu aracı çalıştırıp sayfa yenile dediğinizde, hata mesajı ortadan kalkacak. Daha sonra bilgileri doldurup başvur dediğinizde, yeni bir panel açılacak ve burada biraz teknik detay var. Akis11.dll isminde bir dll kütüphanesini indirdiğimiz socket'e tanınmamız gerekecek. windows'un içinde system32 klasöründe bir dll kütüphanesidir.

O işlemi yaptıktan sonra başvur dediğimizde sayfada bir hareketlilik olmayacak ama beklememiz lazım. Çünkü arka planda işlemi yapıyor. İşleminiz tamamlandı dediğinde başvurunuz alınmış olacaktır. Kontrolünü ise başvuru sorgula kısmından yapabilmektesiniz. Burada gözardı edilmemesi gereken 2 husus var. İletişim kurulacak kişi bilgilerini asla unutmayalım. Yoksa gib'ten halletmek gerekiyor. Diğer husus E imzalam aracımızın sürücüleri yüklü olmalı. Akis11.DLL sürücü yüklenmemişse çıkmaz. Uğraşır durursunuz.

java hemen her bilgisayarda yüklüdür ama son versiyonu yüklemekte fayda vardır.

Sorusu olan olursa bu konu başlığı altında cevaplamaya çalışırım.

Kolaylıklar dilerim.

Üye
    Arkadaşlar merhaba

Bir firmamız 2021 itibariyle E defter sistemine geçiş yaptılar . Logo programı kullanılıyor merak ettiğim beyannameleri (kdv-muh) bu program üzerinden vermek yerine manuel bdp sistemi üzerinden gönderme gibi bir şansımız var mı muhasebeci olarak acaba.

Müdavim Üye
    e-defter başvuru formunu onaylamıyor.
    ne yapmamız gerekli ?
    SMMM.AŞKIN BULDUK

Kıdemli Üye
    Nereden
    İskenderun
    Alıntı geceyetebessum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mozilla Firefox kullanın ve başvuru yaparken, imzalama aracı desteğiyle başvurmak için buraya tıklayın linkinden ilgili yönergeleri takip ediniz.
    O linki tıkladığınızda yeni bir başvuru sayfası açılacak ve uyarı verecek. Telaş etmeyin. https://ebelge.gib.gov.tr/EFaturaWeb...WebSocket.jnlp bu adreste ki web socketi indirin.( bağlantı vermek yasak mı bilmiyorum ama resmi sayfa olduğu için eklemek istedim)

Bu aracı çalıştırıp sayfa yenile dediğinizde, hata mesajı ortadan kalkacak. Daha sonra bilgileri doldurup başvur dediğinizde, yeni bir panel açılacak ve burada biraz teknik detay var. Akis11.dll isminde bir dll kütüphanesini indirdiğimiz socket'e tanınmamız gerekecek. windows'un içinde system32 klasöründe bir dll kütüphanesidir.

O işlemi yaptıktan sonra başvur dediğimizde sayfada bir hareketlilik olmayacak ama beklememiz lazım. Çünkü arka planda işlemi yapıyor. İşleminiz tamamlandı dediğinde başvurunuz alınmış olacaktır. Kontrolünü ise başvuru sorgula kısmından yapabilmektesiniz. Burada gözardı edilmemesi gereken 2 husus var. İletişim kurulacak kişi bilgilerini asla unutmayalım. Yoksa gib'ten halletmek gerekiyor. Diğer husus E imzalam aracımızın sürücüleri yüklü olmalı. Akis11.DLL sürücü yüklenmemişse çıkmaz. Uğraşır durursunuz.

java hemen her bilgisayarda yüklüdür ama son versiyonu yüklemekte fayda vardır.

Sorusu olan olursa bu konu başlığı altında cevaplamaya çalışırım.

Kolaylıklar dilerim.
    Sayın üstadım teşekkür ederim.
    Bizde e-imza ile e-fatura düzenleyen mükellef var. 01.01.2023 tarihinden itibaren e-deftere geçecek.
    Müracaatı anladım. Ancak, bilgisayarcı diyor ki program firmanızdan e-defter modülü satın alacaksınız.
    *Lisansı satın alırsanız 2.700 TL her şey dahil(?)
    *Yıllık saklama alırsanız 900-TL(?)
    Bütün bunlar ne ifade ediyor anlayamadım. Bu benim için ilk olacak.
    E defter müracaatı ile birlikte kullandığımız program firması ile ilgili ne alacağız, ne yapmak gerekiyor. Teşekkür ederim.
    Sevmek Dünyanın en etkili tek ilacıdır.
    İnsanları, hayatı seviniz., mutlu olursunuz.

Müdavim Üye
    Alıntı gunner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın üstadım teşekkür ederim.
    Bizde e-imza ile e-fatura düzenleyen mükellef var. 01.01.2023 tarihinden itibaren e-deftere geçecek.
    Müracaatı anladım. Ancak, bilgisayarcı diyor ki program firmanızdan e-defter modülü satın alacaksınız.
    *Lisansı satın alırsanız 2.700 TL her şey dahil(?)
    *Yıllık saklama alırsanız 900-TL(?)
    Bütün bunlar ne ifade ediyor anlayamadım. Bu benim için ilk olacak.
    E defter müracaatı ile birlikte kullandığımız program firması ile ilgili ne alacağız, ne yapmak gerekiyor. Teşekkür ederim.
    sırf bu yüzden luca ya geçiş yaptık. sadece bir seferliğe mahsus e-defter 354 tl ödeme yapılıyor başka da bir ödeme yok. saklama ücreti güncelleme bedeli ücretsiz.zirve bizden e-deftere geçen mükelleflerden ayrıca firma başı 250 tl talep ettiler. luca da ödeme yok.
    SMMM