Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Whatsubdan sgk giriş istekleri ve meslek mensubunun sorumluluğu

Kıdemli Üye

Whatsubdan sgk giriş istekleri ve meslek mensubunun sorumluluğu

Arkadaşlar merhaba,
    Muhtemelen çoğumuz bunu yapıyordur. İşverenlere "whatsubdan kimlik görüntüsünü gönder girişini yapalım" veya biz demesekde onlar emri vaki bunu yapıyor. Önceden sgk şifreleri işverenlerin adına iken çok bu konuya dikkat etmiyorduk. Şimdi muhtasar sgk ile işler biraz daha ciddiye bindi gibi. Kötü niyetli bir işveren "ben böyle bir işçiyi tanımıyorum, mali müşavir yapmış " dese zor durumlar yaşayabiliriz.
    Bu konuda daha güvenli ve en önemlisi uygulanabilir yöntemleri paylaşırsanız sevinirim.

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı syg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Muhtemelen çoğumuz bunu yapıyordur. İşverenlere "whatsubdan kimlik görüntüsünü gönder girişini yapalım" veya biz demesekde onlar emri vaki bunu yapıyor. Önceden sgk şifreleri işverenlerin adına iken çok bu konuya dikkat etmiyorduk. Şimdi muhtasar sgk ile işler biraz daha ciddiye bindi gibi. Kötü niyetli bir işveren "ben böyle bir işçiyi tanımıyorum, mali müşavir yapmış " dese zor durumlar yaşayabiliriz.
    Bu konuda daha güvenli ve en önemlisi uygulanabilir yöntemleri paylaşırsanız sevinirim.
    whatsapp tan kimlik atıp işe giriş yapılması isteyene;
    özlük dosyası oluşturup oluşturmadığını, özlük dosyası yok ise 2.810 TL ceza ile karşılaşabileceğini;

Tehlikeli ve çok tehlikeli bir iş ise sağlık belgesinin özellikle alınması gerektiğini her seferinde bildiriyorum.

Bi ara facebookta işe girişte istenen belgeler diye görüntüler çokca dolaşıyordu.
    Onu da işe girişte istendiğine dair hemen gönderiyorum.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Müdavim Üye
    whatsapp mesajları delil olarak sayılmıyor.

kimlik sureti gelmezse ya da whatsapp çıktısını imzalamazsa artık giriş yapmıyoruz. daha önceden sorun yaşadık, resmiyette abisi firma sahibi ama kardeşi işletmeci iken, sahte sigortalılıkları bize yıkmaya çalışmışlardı. Allah'tan sahte sigorta yaptıranlar, müfettişlikte kardeşi yaptı biz muhasebeciyi tanımıyoruz demişlerdi de, suç raporunda ismimizi zikretmemişlerdi.

bir de unutulmasın, mali müşavirler yaptıkları işten dolayı kamu görevlisi gibi yargılanırlar. öyle asliye ceza vs değil, bizzat ağır ceza mahkemesinde yargılanırlar. Aman dikkat edin.