Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6111, 7103 ve 7252 Kanun Numaralı Teşviklerden Yararlanma Süresi Uzatıldı

Müdavim Üye
    Kanun no değişikliği nedeni ile düzeltme yapacağım.
    V2'den mi yoksa e-beyannameden mi yapacağız?
    Benim de kafam karıştı şimdi.Önceki döneme düzeltme yapmıştım daha önce V2'den
    Ama cari döneme düzeltme yapmadım kanun no nedeni ile

Kıdemli Üye
    Alıntı yildizomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanun no değişikliği nedeni ile düzeltme yapacağım.
    V2'den mi yoksa e-beyannameden mi yapacağız?
    Benim de kafam karıştı şimdi.Önceki döneme düzeltme yapmıştım daha önce V2'den
    Ama cari döneme düzeltme yapmadım kanun no nedeni ile
    ben deniyeceğim ama bana göre e beyan üzeriden yapman gerekiyor diye düşünüyroum bugün yapacam olursa paylaşırım

Müdavim Üye
    Alıntı platino75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben deniyeceğim ama bana göre e beyan üzeriden yapman gerekiyor diye düşünüyroum bugün yapacam olursa paylaşırım
    V2den denedim olmuyor.Dediğiniz gibi cari dönem olduğu için e-beyannameden iptal asıl yapıp düzeltme vereceğiz

Müdavim Üye
    Bir sorum daha olacak.
    Defter Beyan sisteminden Kanun no değişikliği nedeni ile muhtasar sgk düzeltme beyannamesi nasıl vereceğiz?
    Daha önce yapan var mı?

Kıdemli Üye
    Bir sorum daha olacak.
    Defter Beyan sisteminden Kanun no değişikliği nedeni ile muhtasar sgk düzeltme beyannamesi nasıl vereceğiz?
    Daha önce yapan var mı?
    kardeşim günaydın öncelikle vergi kesintileriyle ilgili bölümü ilk verdiğin beyannamedeki gibi dolduracaksın. Sonrasında sgk bölümünde bir önceki beyannamede vermiş olduğun ve kanun numarası değişikliği yapıp teşvikten faydalanmak istediğin işçilerin bilgilerini bir önceki beyandaki gibi doldurup iptal kodunu koyuyorsun sonra altınada doğru işçi bilgilerini girip başına Asıl kodunu koyuyorsun ve o şekilde düzenleyip üst kısmında yer alan sadece aşağıdaki bilgiler değişmiştir diğerleri aynı diye bir kutucuk varya onuda tıklıyorsun ve onaya gönderiyorsun gönderdikten sonra özel onay seçip dzt yi tıklayıp gerekçesinede sgk teşviklerinden dolayı düzeltme yapılmıştır deyip geçebilirsin o şekilde onaylıyorsun. sonrası malum kontrol et hepsi hatasız gittiyse işlemin doğru demektir tahakkuklarını kontol et zaten bir iptal bir asıl iki hizmet listesi ve tahakkuk veriyor işlem doğruysa onaylayıp tahakuklarını alıyorsun.

not: sadece şunu bilmen önemli 5510 dan verdin diyelim ilk bildirgeni şimdikini 7252 kanundan vereceksen iptal ve asıl diyerek işlemine devam ediyorsun. 5510 dan verdin bilgilerin hatalı yine 5510 sayılı kanundan veriyorsan da o zaman iptal ve Ek diyerek işlemine devam ediyorsun. Bu ayrıntıyı kaçırmadığın sürece herhangi bir sıkıntın olmaz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    7103 uzatılmasına dair sistemler güncellenmiş,
    kasım ayında gireni işçi için son ay olarak 4/2022 ayını gösteriyor artık

Müdavim Üye
    Nereden
    meslek elemanı
    Alıntı haksoy32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi menü altında acaba göremedimde

Müdavim Üye
    Alıntı platino75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim günaydın öncelikle vergi kesintileriyle ilgili bölümü ilk verdiğin beyannamedeki gibi dolduracaksın. Sonrasında sgk bölümünde bir önceki beyannamede vermiş olduğun ve kanun numarası değişikliği yapıp teşvikten faydalanmak istediğin işçilerin bilgilerini bir önceki beyandaki gibi doldurup iptal kodunu koyuyorsun sonra altınada doğru işçi bilgilerini girip başına Asıl kodunu koyuyorsun ve o şekilde düzenleyip üst kısmında yer alan sadece aşağıdaki bilgiler değişmiştir diğerleri aynı diye bir kutucuk varya onuda tıklıyorsun ve onaya gönderiyorsun gönderdikten sonra özel onay seçip dzt yi tıklayıp gerekçesinede sgk teşviklerinden dolayı düzeltme yapılmıştır deyip geçebilirsin o şekilde onaylıyorsun. sonrası malum kontrol et hepsi hatasız gittiyse işlemin doğru demektir tahakkuklarını kontol et zaten bir iptal bir asıl iki hizmet listesi ve tahakkuk veriyor işlem doğruysa onaylayıp tahakuklarını alıyorsun.

not: sadece şunu bilmen önemli 5510 dan verdin diyelim ilk bildirgeni şimdikini 7252 kanundan vereceksen iptal ve asıl diyerek işlemine devam ediyorsun. 5510 dan verdin bilgilerin hatalı yine 5510 sayılı kanundan veriyorsan da o zaman iptal ve Ek diyerek işlemine devam ediyorsun. Bu ayrıntıyı kaçırmadığın sürece herhangi bir sıkıntın olmaz.
    Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi onayladım

Kıdemli Üye
    Alıntı haksoy32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bende göremedim ilk çıkan tarihler aynı eskiden kaydettiğimiz teşvikler için sanırım yeni işe girenlerin ilk defa tanılmasında tarihler uzadı

Kıdemli Üye
    Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi onayladım
    faydamız olduysa ne mutlu kolay gelsin arkadaşım