Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bende Corona Oldum

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı gunduzmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    28.11.2020 tarihine kadar filyasyon dışarı çıkamazsın dedi hes kodum riskli. Rapor çıktı 30.11.2020 ye kadar. Vergi dairesine durumu anlattım kdvleri yetiştiremeyeceğimi ek süre istediğimi belirten hitit vergi dairesinden cevap geldi mücbir sebepsiniz 518 sayılı tebliğin 3.maddesindesiniz diye. Aradım dedim ne oldu şimdi şef dedi kabul edildi isteğin mücbir sebepsin dedi. Bi beyanname yollayım dedim vadesi 26.11.2020 yazıyor. Korona olup bunları yaşayan bir meslektaşımız varmı yardımcı olabilirmi.
    Çok geçmiş olsun. Tedavi sürecini en iyi şekilde atlatır, sağlığınıza kavuşursunuz inşallah.

Size vergi daireniz mücbir sebep kapsamında olduğunuzu bildirmiş.

Yanlış hatırlamıyorsam Turmob'un açıklamasında; raporunuz beyan ve ödeme dönemine denk geldiğinde, aracılık ve sorumluluk sözleşmesi olan mükelleflerinize
    beyan ve ödeme süresi için raporunuz kadar ek süre verildiği belirtilmekte.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Alıntı Hüseyin KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Tedavi sürecini en iyi şekilde atlatır, sağlığınıza kavuşursunuz inşallah.

Size vergi daireniz mücbir sebep kapsamında olduğunuzu bildirmiş.

Yanlış hatırlamıyorsam Turmob'un açıklamasında; raporunuz beyan ve ödeme dönemine denk geldiğinde, aracılık ve sorumluluk sözleşmesi olan mükelleflerinize
    beyan ve ödeme süresi için raporunuz kadar ek süre verildiği belirtilmekte.
    Teşekürler sağolun, tahakkuklar 26.06 olarak çıkıyor. Sonunda sıkıntı yaşamayalım
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    28.11.2020 tarihine kadar filyasyon dışarı çıkamazsın dedi hes kodum riskli. Rapor çıktı 30.11.2020 ye kadar. Vergi dairesine durumu anlattım kdvleri yetiştiremeyeceğimi ek süre istediğimi belirten hitit vergi dairesinden cevap geldi mücbir sebepsiniz 518 sayılı tebliğin 3.maddesindesiniz diye. Aradım dedim ne oldu şimdi şef dedi kabul edildi isteğin mücbir sebepsin dedi. Bi beyanname yollayım dedim vadesi 26.11.2020 yazıyor. Korona olup bunları yaşayan bir meslektaşımız varmı yardımcı olabilirmi.
    Çok geçmiş olsun üstat, bu gidişle bizimde yakalanmama şansımız yok sanırım.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Nereden
    SMMM
    Alıntı safakuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun üstat, bu gidişle bizimde yakalanmama şansımız yok sanırım.
    Teşekürler üstad corona güzel geçiyoda, bu beyannameleri ne yapacağımı bilemiyorum.
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Amam üstat güzel geçiyor diyorsan şanslısın demek, moral depolayıp aralık 15 e kadar sıkı çalışmayla hallolur hepsi.

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar...stegi-41617363
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Teşekürler üstad corona güzel geçiyoda, bu beyannameleri ne yapacağımı bilemiyorum.
    geçmiş olsun
    bu durumda olan meslektaşların, tüm müşterilerinde tahk fişlerinde normal vade tarihi yazıyor ama interaktif vd üzerinden bir mükellefiniz için giriş yapın,
    ana sayfasında vadesi gelmemiş borçlar gösteriyor malumunuz
    orada öde tuşunu tıklayınca sizin karantina bitiş tarihinden sonraki 15.gün vade tarihi olarak görünüyor.

Nereden
    SMMM
    İlgide kayıtlı dilekçenizde belirtilen hususlar ile ilgili olarak , B.İ.M. kayıtlarımız tetkikinde ; 518
    Sıra No'lu VUK Genel Tebliğinin 3 üncü maddesine göre mücbir sebep kapsamında olduğunuz
    anlaşılmıştır. (Yok belirttiğiniz kadar güzel değil durum. vergi dairesindeki şef yukarıdaki yazıyı bana yazmış başka hiçbirşey yapmamış. bide aradığımda artis artis daha ne istiyosun işini yaptık diyor. Olması gereken bu gerizekalı vergi dairesinin benim yazılarımı G.İ.B.e iletmesiymiş. Biraz önce onun yazısını yazdım)

vergi numaralı gelir vergisi mükellefiyim.
    17.11.2020 ile 30.11.2020 tarihleri arasında kovit pozitif olduğum için raporluyum. Raporum
    ektedir. Ankara Vergi Dairesi ile yaptığım görüşmede; vergi dairenizin daha önceki dilekçelerime
    vermiş olduğu cevabın yetersiz olduğunu öğrendim.Vergi daireniz yazı yazmak değil ilgili kuruma
    bildirim yapmak zorundadır. ( Kendim ve Aracılık Sorumluluk Sözleşmesi imzalamış olduğum
    mükelleflerim için mücbir sebep halimin ilgili kurum aracılığıyla Gelir İdaresi Başkanlığına
    bildirilmesi gerekmektedir. ) Gereğinin yapılmasını arz ederim.
    Saygılarımla.
    EK1 :
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    siz, 518 Sıra No'lu VUK Genel Tebliğine göre değil,
    VUK 13 ve 15.maddeye göre mücbir sebep başvurusu yapmalısınız
    VD şefini yetkisinde değil bu durum
    bu başvuru VD servisi yapamıyor; GİB yaparak VDye olumlu/olumsuz cevap gönderiyor.
    bu durumda olan meslektaşların, tüm müşterilerinde tahk fişlerinde normal vade tarihi yazıyor ama interaktif vd üzerinden bir mükellefiniz için giriş yapın,
    ana sayfasında vadesi gelmemiş borçlar gösteriyor malumunuz
    orada öde tuşunu tıklayınca sizin karantina bitiş tarihinden sonraki 15.gün vade tarihi olarak görünüyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Kendim ile aracılık ve sorumluluk sözleşmesi imzaladığım tüm mükellefler için VUK 13 ve 15.maddeye mücbir sebep talep ettim ve GİB'den bana özel cevap geldi, sisteme de işlenmiş...

benim karantinam nedeniyle o döneme ait olan KDV İçin; mükellefimin henüz ödemediği borcuna interaktif VD üzerinden baktım.
    ilgili verginin yanındaki öde tuşunu tıklayınca vadesi, normal vadesi değil benim karantinamın bitişinden sonraki 15 .gün olarak
    gösteriyor ve buna göre sistem gecikme zammı hesaplamış

Müdavim Üye
    Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin İnşallah