Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ücretsiz izin desteği

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ

ücretsiz izin desteği

Sigorta girişi 25.10.2020 yapılan çalışan, ücretsiz iziz destek ödemesinden faydalana bilir mi?
    Kısa çalışma ödeneğinde son 60 gün sigortalı olması ve 3 yılda 450 günlük prim şartı bulunuyor.
    Ücretiz izin desteğinde şart varmıdır?
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    17 NİSAN tarihinden önce girişi olanlar faydalanabiliyor

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Üstat işkurla görüştüm, 17.04.2020 den sonra girişi olup ta şuan ücretsiz izne çıkarmamız halinde(Lokanta için) destekten faydalana bileceğimizi söylediler.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    İşveren sisteminden ücretsiz izin nakdi ücret destegi girişi yapmayı deneyin kabul edip etmeyecegini görürsünüz sonrada işkuru arayıp tekrar o kişiyle görüşünüz.

17 Nisan 2020 sonrası işe giren kişiler NÜD den faydalanamazlar.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Üye
    Yeni istihdam teşvik yasasında işten çıkarmalarda Ücretsiz İzin gösterilmesi halinde Nakdi Ücret Desteği ödeneceği ifade ediliyor. Bu durumda 17 Nisan tarihinden de söz edilmediğine göre destekten yararlanması gerekmiyor mu?

Bir konuda da bilgi almak istiyorum, şu anda ilave istihdam yaratmamız halinde destekten yararlanabiliyor muyuz? Yasa hangi tarihten itibaren geçerli olacak? Teşekkürler

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı imd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni istihdam teşvik yasasında işten çıkarmalarda Ücretsiz İzin gösterilmesi halinde Nakdi Ücret Desteği ödeneceği ifade ediliyor. Bu durumda 17 Nisan tarihinden de söz edilmediğine göre destekten yararlanması gerekmiyor mu?

Bir konuda da bilgi almak istiyorum, şu anda ilave istihdam yaratmamız halinde destekten yararlanabiliyor muyuz? Yasa hangi tarihten itibaren geçerli olacak? Teşekkürler
    MADDE 45 (1) Bu Kanunun;

a) 12 nci ve 13 üncü maddeleri yayımı tarihini takip eden ayın başında... Destekten yararlanması için işe giriş tarihi 01.12.2020 ve sonrası olmalı.
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.