Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yapılandırma hakkında

Kıdemli Üye

yapılandırma hakkında

Merhaba;

yeni çıkacak yapılandırma ne zaman çıkar tahmini ve hangi döneme kadar kapsayacak acaba bilgisi olan var mı?

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    TBMM'de onaylanan kanun teklifi, Cumhurbaşkanlığı onayının ardından Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girecek. Böylece vergi yapılandırma başvuruları GİB üzerinden alınabilecek. Yapılandırmanın 16 Kasım Pazartesi günü itibariyle yürürlüğe girmiş olması bekleniyor.

Yapılandırmadan faydalanmak isteyenlerin, kanunun çıktığı tarihten itibaren yıl sonuna kadar müracaat etmesi gerekecek ve en fazla 18 taksitte bu borçlar ödenebilecek. Taksitler iki ayda bir ödenecek. İlk taksit tarihine kadar peşin ödemenin yapılması durumunda, işleyen faizler silinecek. İlk taksit ödemesi, Ocak 2021'de gerçekleştirilecek.
    (Haber alıntısı)
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Nereden
    Muhasebe
    31.08.2020 tarihinden önceki borçları kapsayacak.
    SMMM

Yeni Üye tolgaceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, sistem açıldı ben başvuruyu da oluşturdum. Ancak hala durumu kontrol ediliyor beklemede uzun süredir böyle.
    Sanırım aşırı talep var.

Müdavim Üye
    peşin ödemek istersek faizilerin gecikme zamlarının nekadarı siliniyor ? taksitli olarak seçmiştik peşine nasıl döndürürüz. taşıtlar vergi dairesini aradık daha sistemin olmadığını söyledilerne zaman açılır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Burada okuyup yazanlar kullanıcı konumda sistemin ne zaman açılacağını bilemezler.Peşin ödeme 1 nci taksitte olursa indirim 2 nci taksitte olursa daha az indirim var g.tebliği 1 nolu yayınlandı okumakta fayda var.Kolay gelsin.