Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Iş kazası bildirimi

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

Iş kazası bildirimi

28 Ekim tarihli 2 günlik iş kazası raporu geldi. (28-30 ekim arası 30 ekim iş başı)
    Bildirimi yapılmadı. Bildirim yapılırsa ceza kesin geliyor. ama yapmaz isek te gelir mi?
    Yapmaz isek daha fazla mı gelir ceza veya daha sonra gelirse gecikme zammı işler mi? Bu günün rakamından mı gelir?
    Ş.KARTAL

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı sevket Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    28 Ekim tarihli 2 günlik iş kazası raporu geldi. (28-30 ekim arası 30 ekim iş başı)
    Bildirimi yapılmadı. Bildirim yapılırsa ceza kesin geliyor. ama yapmaz isek te gelir mi?
    Yapmaz isek daha fazla mı gelir ceza veya daha sonra gelirse gecikme zammı işler mi? Bu günün rakamından mı gelir?
    bizim çok tehlikeli 50 üzeri işçisi olan firmaya yeni geldi 2 ay önce ki 14 bin liracık ! 2 tane daha geç bildirdik (firmanın şantiyenin hatası bize bildirmediler) 28 bin liracık daha gelecek
    vermezseniz ileride çıkar muhakkak hastane bildiriyor çünkü o zamanın cezası ne ise onu kesiyorlar onuda yaşadım 3 bin küsür de 2016 mı 2017 den mi ne yedik

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı fa77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim çok tehlikeli 50 üzeri işçisi olan firmaya yeni geldi 2 ay önce ki 14 bin liracık ! 2 tane daha geç bildirdik (firmanın şantiyenin hatası bize bildirmediler) 28 bin liracık daha gelecek
    vermezseniz ileride çıkar muhakkak hastane bildiriyor çünkü o zamanın cezası ne ise onu kesiyorlar onuda yaşadım 3 bin küsür de 2016 mı 2017 den mi ne yedik
    Bildirmez isek ceza gelmeme ihtimali var ama bildirirsek mutlaka ceza geliyor değil mi? Çünkü hafif bir kaza ve işverene yüklenecek başka her hangi bir maliyet yok, rapor parası vs. gibi (göze çapak kaçması ve 2 günlük rapor)
    Ceza tutarı ayı olacak ise bildirmeden beklemek daha mantıklı gibi?
    Ş.KARTAL

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Sağlık kuruluşlarının da iş kazalarını SGK'ya bildirme zorunluluğu vardır. Bu nedenle işverenlerin bildirmediği iş kazaları, SGK tarafından hastaneler aracılığı ile öğrenilmekte ve işverenlere idari cezalar yansıtılmaktadır. Bu nedenle her türlü iş kazası için mutlaka bildirim yapılmalıdır.

Buna göre 2020 yılı iş kazası geç bildiriminden dolayı uygulanacak idari para cezası tutarları şu şekilde olacaktır;

Çalışan Sayısı

Tehlike Sınıfı 10' dan Az 10 ila 49 50 ve Üzeri

Az Tehlikeli 4.688 TL 4.688 TL 7.032 TL

Tehlikeli 5.860 TL 7.032 TL. 9.376 TL

Çok Tehlikeli 7.032 TL 9.376 TL 14.064 TL
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Geç bildirim yapmakla hiç yapmamanın cezası aynı değil mi.