Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eylül 2020 muhtasar prim hizmet bayannamesi düzeltme

Yeni Üye

Eylül 2020 muhtasar prim hizmet bayannamesi düzeltme

Merhaba, Eylül 2020 muhtasar prim hizmet beyannamesinde sadece sgk da bir işçinin gününü yanlış girdiğimden dolayı düzeltme beyannamesi vermek istedim. Fakat, beyannamede onayla kısmına kadar hata vermedi Fakat özel onay ve KSS yi işaretleyerek onay vermek istedim. Linkte görüldüğü üzere, Eylül 2020 muhtasar prim hizmet beyannamesi tahakkuku kesilmiştir diye uyarı vererek onaylamadı. Ne yapabilirim? Teşekkürler.

https://hizliresim.com/8Hrm1v

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Düzeltme beyannamesinde ilave vergi çıkmıyor ise yani vergi kısmında her hangi bir artış yok ise ÖZEL ONAY dan DÜZELTME + KSS yı işaretleyerek kontrol edip onaylayınız.

Sadece KSS seçerseniz uyarı verir çünkü daha önce bu beyannameyi süresinde verdiniz şimdi ise düzelteceksiniz ne zaman kanuni süresi bittikten sonra o yüzden DZLT+KSS

Daha önce verilen beyanname veya beyannamelerdeki bilgileri kapsayacak ve beyanı artırıcı verilen beyannamelerde bir önce verilen tahakkukun farkı kadar bir tahhakuk fişi düzenlenmektetir. Beyanı azaltıcı olarak verilen beyannameler ise elektronik ortamda kabul edilmekte sadece damga vergisinden oluşan tahakkuk fişi kesilmekte olup bu tür beyannamelerin düzeltme işlemleri bağlı olunan vergi dairelerince yapılacaktır.

Elektronik ortamda gönderilecek düzeltme beyannameleri daha önce verilen beyanname ve beyannameleri kapsayacak şekilde mevcut Beyanname Düzenleme Programı (BDP) ile düzenlenip, paketlenecektir. Paket gönderilip kontrol edildikten sonra onay aşamasında "ÖZEL" işaretlenip "DZT" seçilerek "ÖZEL ONAY" butonuna tıklanarak işlem tamamlanacaktır. Gönderilen düzeltme beyannamesi süresinden sonra ise "DZT" seçeneği yanısıra Kanunu Süresinden Sonra (KSS) veya Pişmanlık Talepli (PIS) seçeneklerinden birisi seçilerek "ÖZEL ONAY" butonuna tıklanarak işlem tamamlanacak süresinden sonra olması nedeniyle ihbarname aşamasına geçilecektir.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    şuanda ŞUBAT 2022 dönem muhtasar ve pirim beyannamesini erken onaylıycam. 27103 sayılı kanuna göre personelin kaydını 28.02.2022 den önce yaptırmıyor sistem. 05510 la bildirgeyi gönderip borç çıkarıp. daha sonra 27103 sayılı kanuna göre değiştirebilirmiyim.
    Kendini Bil Kendini