Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mali müşavirin ölümü halinde

Üye

Mali müşavirin ölümü halinde

Arkadaşlar merhaba.Çalıştığım mali müşavirim 20/10/2020 tarihinde vefat etti.Henüz verilmeyen beyannamelerimiz de vardı.189 ile yaptığım görüşmede beyanname verme süresine 7 günden az süre kaldığı için beyanname verme süresinin son gününe ek bir 7 gün daha süre uzatımı olacağını söyledi.KDV için sorun yok ama bu arada muh sgk için de soru sordum 9. aya ait APHB ile ilgili.APHB de muhtasarın içinde gittiği için otomatik olarak onlarında uzayacağını söyledi.Fakat bugün her ihtimale karşı SGK yı aradım.Ordaki memurlar tam olarak bilmemekle birlikte bugün 9. aya ait APHB göndermemi söyledi.Tamam da Mali müşavir şifresi kullanılmayacak yeni birisiyle anlaşmak için 14 gün süremiz var ve yeni bir mali müşavir de yok.Nasıl göndereceğim bildirgeyi dediğimde cevap veremiyorlar. Bu konuda ne yapmam gerekir tecrübeli arkadaşlarım bana yardımcı olabilirler mi acaba?

Üye
    Öncelikle başınız saolsun. Vefat ile ilgili bağlı bulunduğunuz odaya bilgi vereceksiniz, oda size bir mali müşavir gözetiminde beyannameleri göndermeniz için yetki verecek bu yetki belgesi ile vergi dairesi sgk bilgi verecek ve kalan işlemlerinizi bitireceksiniz. 2014 yılında bir abimizin vefatında yaşadıklarımız bunlardan ibaret.
    Sen Kendi Ellerinden Tut ve Kendine Benim İçin Bir Gül Ver...