Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhsgk aylıktan 3 aylığa çevirme

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ

Muhsgk aylıktan 3 aylığa çevirme

Temmuz döneminde sigortalı çalışan olduğu için aylık beyanı verilmiş, ağustosta dilekçe verilmemiş.
    Şimdi 3 aylığa çevirsem Temmuz- Eylül dönemini seçip 3 aylığa çevirsem Temmuz aylık verildiği için sorun olur mu?
    Ağustos tada beyan olmadığı halde aylık olarak dilekçe de verilmemiş. Ağustosu da 3 aylığa dahil ettiğimiz için sorun olur mu?
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Güncell....

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    geriye dönük usul değişikliği yapılmıyor.Eylülde aylık verip 1 ekimden itibaren müsaitse mevzuata uygunsa 3 aylık için müracaat edilebilir yapılırmı bilemiyorum bizimkiler yapmak istemiyorlar.Ödeme ve tevkifat olmayan aylar için yasal olarak bildirime göre yok ama bizler garantici olmak memurla vermedin muhatabı olmamak için bir dilekçe veriyoruz her an verilebilir.Temmuz beyanında gelecek ay beyanname var yokta işaret yok diye yapıldı ise avantaj var çünkü bir önceki ay beyannamelerini cari ay içinde veriyoruz o gün durum belli olmuş oluyor mükellefle meslek mensubu bu konuyu konuşmadığı için aksayabiliyor.28.8.2020 idarenini 9 sayfalık bir genelgesi var orada bu konu izah edilmiş okumakta fayda var.İşçi olanlarda sigorta aylık diğer tevkifatlar 3 aylık yapılabilir eskiden d.vergisi her beyana çıkıyordu o nedenle 3 aylık vermek isterdik ama şimdi d.vergisi sigorta nedeni ile zaten çıkıyor d.vergisi avantajı kalmadı mükellef vergileri 3 ayda bir ödemek isterse olabilir ben kendi payıma az sayıda olan müşterilerime sormadan vergileride aylık beyan ediyorum parça parça ödüyorlar .Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Üstat interaktiften dönem değişikliği yapmak istediğimizde temmuz 2020 - eylül 2020 olarak kabul ediyor. Ağustos 2020 benim sorumluluğumda değil ama sağlama almak için 3 aylığa çevirdiğimde ağustosu da kapsadığı için sorun olmaz diye düşünüyorum. Şimdi Ağustos a dilekçe vermek istediğimde cari ay içinde olmadığımız için kabul etmiyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geriye dönük usul değişikliği yapılmıyor.Eylülde aylık verip 1 ekimden itibaren müsaitse mevzuata uygunsa 3 aylık için müracaat edilebilir yapılırmı bilemiyorum bizimkiler yapmak istemiyorlar.Ödeme ve tevkifat olmayan aylar için yasal olarak bildirime göre yok ama bizler garantici olmak memurla vermedin muhatabı olmamak için bir dilekçe veriyoruz her an verilebilir.Temmuz beyanında gelecek ay beyanname var yokta işaret yok diye yapıldı ise avantaj var çünkü bir önceki ay beyannamelerini cari ay içinde veriyoruz o gün durum belli olmuş oluyor mükellefle meslek mensubu bu konuyu konuşmadığı için aksayabiliyor.28.8.2020 idarenini 9 sayfalık bir genelgesi var orada bu konu izah edilmiş okumakta fayda var.İşçi olanlarda sigorta aylık diğer tevkifatlar 3 aylık yapılabilir eskiden d.vergisi her beyana çıkıyordu o nedenle 3 aylık vermek isterdik ama şimdi d.vergisi sigorta nedeni ile zaten çıkıyor d.vergisi avantajı kalmadı mükellef vergileri 3 ayda bir ödemek isterse olabilir ben kendi payıma az sayıda olan müşterilerime sormadan vergileride aylık beyan ediyorum parça parça ödüyorlar .Kolay gelsin.
    Hangi genelgeydi 28.08.2020 de göremedim

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Dilekçeyi elden yada genel amaçlı dilekçe olarak gönderin.

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dilekçeyi elden yada genel amaçlı dilekçe olarak gönderin.
    Sistem şimdi temmuz-eylül 3 aylık çevirmeyi kabul ediyor. 3 aylığa döndürsem sorun olur mu?

Müdavim Üye
    Sadece huzur hakkı olan kooperatif var. Sistem otomatik aylığa çevirmiş.
    Temmuz döneminden itibaren 3 aylığa çevirme dilekçesi verdim. Herhangi bir değişiklik olmadı.
    Vergi dairesini aradım. Sistem, sigortası olanları temmuzdan itibaren aylığa çevirdi güncelleme yapamıyoruz diyor.
    Ama bizim sigortalı çalışanımız yok diyorum, bakanlık otomatik yaptı müdahale edemiyoruz diyor. Şimdi ben eylül dönemi olarak 3 aylık stopaj toplamını mı bildireceğim?.
    Öyle yaparsam temmuz-ağustos beyanname verilmedi diye ceza gelecek. Ne yapmam gerekiyor. Temmuz döneminden itibaren 3 aylığa çevirme dilekçesi verip, çevrilen ya da çevrilmeyen var mı ?
    Kolay gelsin.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Bakanlık otomatik de yapsa aylıktan 3 aylığa veya 3 aylıktan aylıga çevrilebilir.
    İnteraktif vergi dairesinden dönem değişikliği bildiriminde bulunduk ve işkemler tamamlandı.
    Demekki bazı memur arkadaşlar işin teknigini anlamıyor yapamıyor.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!