Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Milli piyango özelleştirmesi hakkında

Milli piyango özelleştirmesi hakkında

Gelir Vergisi mükellefi olan bir müşterimiz bakkaliye faaliyetine ilave olarak şans oyunları bayisi faaliyetinde bulunmaktadır, Milli Piyango İdaresi tarafından organize edilen şans oyunları 2020/Ağustos ayından itibaren Sisal Şans İnteraktif Hiz. ve Şans Oyunları A.Ş.'ye devredilmiş olup bu firma tarafından işlemler yapılmaktadır, makineden çıkan haftalık hesap özetinde komisyonlar bölümünün altında KDV (Tam Tevkifatlı) ibaresi yer almakta olup kdv tutarı hesaplanmıştır... Milli Piyango İdaresinden daha önce alınan haftalık hesap özetinde Kdv ile ilgili herhangi bir açıklama bulunmuyordu, Kdv1 beyannamemizde özel matrah olarak beyanda bulunuyorduk, ağustos ayı haftalık hesap özetinde bulunan Kdv'nin sorumlusu kimdir?

Müdavim Üye
    milli piyango özel şirkete devredildiğinden artık komisyon bedelleri fatura (kdv) kesilerek tevfikat uygulanmayan işlemlerde gösterilecek.

Muhasebe kaydı nasıl olacak peki üstad

Anladığım kadarıyla faturayı kendimiz keseceğiz artık ona göre de muhasebe kaydı yapacağız öyle mi?

Müdavim Üye
    Normal muhasebe kaydınızı yapacaksınız.
    600 hizmet satışları
    391
    120-100-102 vss

Teşekkür ederim üstad

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı ibrahimce22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal muhasebe kaydınızı yapacaksınız.
    600 hizmet satışları
    391
    120-100-102 vss
    Üstadım aynı şeyler şimdilik İDDAA Bayii için geçerli değil galiba değil mi?

Alıntı kürşatkara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstadım aynı şeyler şimdilik iddaa bayii için geçerli değil galiba değil mi?
    hayır iddia bayiilerinde eski düzen devam

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı SMMM ŞAHİNDE ŞİMŞEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır iddia bayiilerinde eski düzen devam
    Ganyan Bayilerinde olduğu gibi yani?KDV yok Muhtasar ve Geçici Vergi var yani?
    Yeni bir iddaa bayi müşterim var,daha önce böyle bir müşterim yoktu o yüzden soruyorum üstad.

Benim bildiğim kadarıyla evet yazdığınız gibi yapılıyor değişiklik yok iddia bayilerde