Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SSK İlşiksiz Yazısı Tarihi

Yeni Üye
    Nereden
    tekirdağ

SSK İlşiksiz Yazısı Tarihi

2018 yılında inşaat dosyası açılmış. (not - Bu dosyayı yeni teslim aldığım için soruyorum)
    2018 yılı içinde sigortaları ödenmiş 2018/05 giriş ve 2018/11 ayında sigortalıların çıkışı olmuş.
    2018/11 ayından sonra hiç işçi girişi olmamış. Denetim firmasının 10/12/2020 tarihli iş bitirme tutanağı var.
    Benim sormak istediğim sgk ilişiksiz belgesini alabilmek için sigortanın son ödendiği tarihi mi (2018/11) yoksa denetim firmasının vermiş olduğu 10/12/2020 tarihini mi yazmalıyım.
    Bazı arkadaşlar sigortanın son işçi çıkışının tarihini yazman gerekli diyor. Yoksa ssk ya fazla fark ödersin. Bazıları da ssk ya eski tarih yazsanda ssk iş bitirme tutanağındaki tarihi baz alarak sana bu farkı yazıcak diyor.
    bende kararsız kaldım hangi tarihi yazmalıyım.
    İşin doğrusu hangisi ise onu yapmak istiyorum ssk nın çıkartacağı fark önemli değil.
    TEKİRDAĞ

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Son işçi çıkış tarihi.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Yapı denetim raporu her zaman ileriye sarkar doğası bu sen bitişi onlara bildirdinki sıraya aldılar raporu belediyeye verdiler belediye sgk ye mesaj attı işverende sistemden dilekçesini e-mail ile gönderecek sgk sıraya alacak iş durumuna göre bir kaç gün sonra belediyeye mesaj atacaktır ara sıra belediyeyi yoklamak lazım veya işyerine girilince dosyanız iz oldu diye möesaj çıkarsa iş bitmiş demektir fiili dosya tetkiki yok işçilik yeterli ise gönderirler elden vermiyorlar.Kolay gelsin.

Yeni Üye
    Nereden
    tekirdağ
    dosya yeni geldiği için ben bildirmedim diğer muhasebeciye de sordum oda bildirim yapmamış
    TEKİRDAĞ

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    2018/11 de işçiler çıkarılırken iş bitti seçeneği işaretlendi ise avantaj olur.Bu tarihte bitti diye belediyeye sigortaya bildirim yoksa ben olsam şöyle bir dikekçe ile müracaat ederdim gerçi sgk nin ilişiksiz talebidilekçesi matbu ama İşçi çalıştırmaya 2018/11 de son verilen biten inşaatım için ilişiksiz belgesi verilmesini diye.Bu dilekçe ile 2018/11 den sonra işçi çalıştırılmadığı üstü örtülü olarak beyan edilmiş oluyor.Para bitti mobilyaları yaptıramadık boş daire lazım değildi o yüzden sarktı diye de savunma yapılabilir.Kolay gelsin.

Yeni Üye
    Nereden
    tekirdağ
    işveren ve denetim firması benden habersiz 12.10.2020 tarihli iş bitirme tutanağı yapmış. işçiler istifadan çıkmış. ben şimdi hangi tarihi yazsam doğru olur. danıştıkça kafam karışıyor. Muhasebeci arkadaşlardan bazıları ben işçi çıkış tarihini yazarım bazıları da iş bitirme tutanağındaki tarihi yaz diyor. sizce hangi tarih doğru?
    TEKİRDAĞ