Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: muhsgk

Kıdemli Üye

muhsgk

bir işçi çalıştıran mükellefim 12 ağustosta işi bıraktı. temmuz ve ağustos muhsgk yı aylık olarak verdim ancak sadece sgk ları beyan ettim. yani temmuz ve ağustos a ait ücret kesintilerini kira ve serbest meslek stopajını beyan etmedim. eylül sonu itibarı ile ekimde beyan ederim diye üç aylık beyan hakkımız olduğı için. şimdi ise belki ağustosta kapanış verildiği için eylül tarihli olarak ve tabi aylık olarak seçersem muhsgk yı kabul etmiyor. yanlış dönem filan diyor.. üc aylık olarak da kabul etmiyor. ağustos u mu düzeltmem gerekiyor ..ilave damga vergisi alırmı .. ilave gelir vergisi olarak görüp gecikme alırmı. pişmanlıklamı vermem gerekiyor düzeltmeyi... teşekkürler

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Cevabi biliyorsunuz.... Keşke vergi bildiriminide aylik yapsaydiniz.... Mükellefiniz vergi ödemeyen biri ise pişmanlikla vermeyin bence....vergi ödüyorsa pişmanlika verin.....

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ağustos ayında kapandığını bildiğiniz mükellefe Ağustos ayında vergi tevkifatlarını bildirmeniz gerekiyordu. Eylül ayına kalmış bir durumu yok zaten.

Damga vergisi çıkar, pişmanlıkla verirseniz gelir vergisine ek olarak sadece pişmanlık zammı ekler, 15 günlük süresi olur mükellefi uyarın o şekilde ödesin.