Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muh prim Hk.

Müdavim Üye

Muh prim Hk.

Candaslarim slm şimdi bir firmam var Eylül ayinda sigortalı işçi çalıştırmaya başladı buna aylık muh SGK vereceğim.kiralar içinde üç aylık muh SGK vereceğim.ayni anda hem üç aylık hem aylık muhsgk gonderebilir miyim.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Verebilirsiniz, zaten sisteme 2 beyannameyi atınca ya hata verir yada onaylatır.

Müdavim Üye
    Peki onaylanır mi

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Bu şekilde zaten daha önceden yapılıyordu, şimdi de onaylatırsa sıkıntı yaşamazsınız.

Müdavim Üye
    Peki interaktiften muh sgk dönemleri kısmında Aylık ya da üç aylık olarak seçilme durumu nasıl olmalidir mesela ayliktan üç aylığa döndürme mevzuati

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Eylül döneminden itibaren Aylık MuhSgk talebinde bulunacaksınız. Temmuz-Ağustos için 3 aylık beyanname göndereceksiniz. Bu dönemde yapmadığım için bilmiyorum eğer hata verirse 3 aylık tevkifatların hepsini Eylüle eklersiniz.

Müdavim Üye
    Ozan bey verdiğiniz bilgiler için çok tşk ederim kolay gelsin efendim

Müdavim Üye
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eylül döneminden itibaren Aylık MuhSgk talebinde bulunacaksınız. Temmuz-Ağustos için 3 aylık beyanname göndereceksiniz. Bu dönemde yapmadığım için bilmiyorum eğer hata verirse 3 aylık tevkifatların hepsini Eylüle eklersiniz.
    bu şekilde yapılacak, iki kere beyanname vermenize gerek yok.
    \"İnsanların sizden mucizeler beklediği günlerde elinizdeki imkanlarla baş başa kaldığınızda yalnızlığı yaşarsınız\"

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    temmuz + ağustos 3 aylık beyan içinde
    eylül aylık beyan içinde olacak
    aynı işyerine 2 adet beyan vermiş olacaksınız..........

her şeyi eylül ayına koyarsanız sistem yine kabul eder ama bu sefer 7+8 ayların beyanını göndermediğinizin uyarısını verir... ceza yersiniz lütfen dikkat....... bir düşünün sistem aylık olarak eylül açıldığında 7+8 aylar neden yok demeyecekler mi.......?

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    güneşim_555 arkadaşımıza katılıyorum.

Temmuz Ağustos 2020 döemi için 3 aylık beyan verilecek ( beyannameyi gerektiren ödeme varsa)

Eylül 2020 aylık döneme geçildigi için zaten aylık dönem olarak verilecektir.

Temmuz - Ağsutos 2020 dönemi için her hangi bir ödeme yok ise ilgili vergi dairesine 3 aylık dönem beyannamesi verilmeyecegine dair dilekçe verilmelidir.

( Dipnot: Dönem içinde 3 aylıktan aylık döneme geçilmesi halinde hem 3 aylık hemde aylık dönem beyannamesi verilebiliyor. Sicil kaydına baktıgınızda dönem açılış ve kapanış tarihlerini göreceksiniz.)
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!