Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 25 Kod ile çıkış yapılabilinir mi? İşsizlik maaşı alınabilir mi?

Müdavim Üye

25 Kod ile çıkış yapılabilinir mi? İşsizlik maaşı alınabilir mi?

Ücretini geç alan personel haklı sebep ile işten ayrılmak istiyor
    Çıkış sebebi "25 Kodlu İşçi tarafından işverenin ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih"
    mi olmalıdır? Bu kod çıkış yasağı kapsamında mıdır yani bu kod ile çıkış yapılabilinir mi? Bu kod ile işten ayrılan çalışan işsizlik maaşı alabilir mi? Teşekkürler

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Burada bu koddan çıkış almak için bana göre ücretini iş sözleşmesindeki kurallara göre geç aldıgını belgelemesi gerekir.

25- İşçi tarafından işverenin ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih: İş sözleşmesi işverenin ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranışı sebebiyle işçi tarafından feshediliyorsa (4857/24/II), bu kod seçilecektir. Bu durumda da işçi işsizlik maaşı alabilecektir.

Çıkış yasagı olan/olmayan kodlar
    https://www.muhasebeweb.com/isten-Ci...enleri-6014308
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Yeni Üye
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada bu koddan çıkış almak için bana göre ücretini iş sözleşmesindeki kurallara göre geç aldıgını belgelemesi gerekir.

25- İşçi tarafından işverenin ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih: İş sözleşmesi işverenin ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranışı sebebiyle işçi tarafından feshediliyorsa (4857/24/II), bu kod seçilecektir. Bu durumda da işçi işsizlik maaşı alabilecektir.

Çıkış yasagı olan/olmayan kodlar
    https://www.muhasebeweb.com/isten-Ci...enleri-6014308

merhabalar, anladığım kadarıyla 1-4-15-22-26-27-28-31-32-34 nolu kodlarla çıkış yapamayız. diğer geriye kalan kodlarla işçi çıkışı yapabiliriz değil mi?