Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mutasar pirim hizmet

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    SAYIN:K. Ozan yukarıdaki sorum bu arada kaynadı, ben verdiğim tahakkuklarını aldığım beyannameyi, Asıl veriyorum, ek veriyorum olmuyor. Düzeltme beyannamesi verebiliyor muyuz. yardım bekliyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Üstad yapmanız gereken;

Muhtasar kısmı önceki beyanname ile aynı kalacak. Buraya dokunmayın.

Sgk kısmında ise ilk önce “Bu döneme ilişkin önceki beyannamemde / beyannamelerimde beyan ettiğim sigortalı çalışan bilgilerinin, aşağıdaki tabloda yapmış olduğum değişiklik ve eklemeler dışında aynı olduğunu beyan ederim.” Kutucuğunu işaretleyin. Sadece düzeltme yapmak istediğiniz personelleri önceki bildirgede onaylandığı gibi ekleyip, belgenin mahiyetini "İptal" seçin. Altına yine aynı personelleri yazıp bu sefer doğru ücretleri girin ve belgenin mahiyetini "Ek" seçin. Eğer iptal sonrası ilgili kanunda personel kalmıyorsa "Asıl" da olabilir.

Bazen bu şekilde sistem kabul etmiyor.(İptal ve Ek'i alt alta yazınca) O yüzden ilk "İptal" olarak onaylayıp ardından İptal olanları bildirgeden silip doğru ücretlerle "Ek" vermeyi deneyebilirsiniz. Hata alırsanız paylaşın yardımcı olmaya çalışalım.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad yapmanız gereken;

Muhtasar kısmı önceki beyanname ile aynı kalacak. Buraya dokunmayın.

Sgk kısmında ise ilk önce “Bu döneme ilişkin önceki beyannamemde / beyannamelerimde beyan ettiğim sigortalı çalışan bilgilerinin, aşağıdaki tabloda yapmış olduğum değişiklik ve eklemeler dışında aynı olduğunu beyan ederim.†Kutucuğunu işaretleyin. Sadece düzeltme yapmak istediğiniz personelleri önceki bildirgede onaylandığı gibi ekleyip, belgenin mahiyetini "İptal" seçin. Altına yine aynı personelleri yazıp bu sefer doğru ücretleri girin ve belgenin mahiyetini "Ek" seçin. Eğer iptal sonrası ilgili kanunda personel kalmıyorsa "Asıl" da olabilir.

Bazen bu şekilde sistem kabul etmiyor.(İptal ve Ek'i alt alta yazınca) O yüzden ilk "İptal" olarak onaylayıp ardından İptal olanları bildirgeden silip doğru ücretlerle "Ek" vermeyi deneyebilirsiniz. Hata alırsanız paylaşın yardımcı olmaya çalışalım.

Sayın:K.Ozan Personel 1 kişi ücret 6600 yerine 3300 tahakkuk etti bunu düzeltemiyorum.ne yeperım

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sn. Hüsnü Taşçı, üstad anlattıklarımı yaptıysanız hata ne alıyorsunuz? Başka şekilde bir düzeltme varsa ben bilmiyorum.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Üstadlar başka konu açmamak için buradan soruyorum.7. ve 8.aylara ait aylık Muhsgk verilmeyeceğine dair dilekçeyi vermeyi unutmuşusuz.Bunun cezası ne olur?Ne yapmalıyım?Herkese kolay gelsin.Saygılar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    [QUOTE=K.Ozan;796297]Sn. Hüsnü Taşçı, üstad anlattıklarımı yaptıysanız hata ne alıyorsunuz? Başka şekilde bir düzeltme varsa ben bilmiyorum.[/QUOTSigortalıyı Sigortalıyı diğer belgelerden iptal et mesjı veriyor,onu bulamıyorum diğer belgeler ne olabilir.Sigortalı ile sorun yok sorunumuz sigortanın matrahı ile

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sn. Hüsnü Taşçı

3.300,00 brütün üstüne 3.300,00 daha ekleme diye bir şey yok.

Yapmanız gereken mecburen personeli İptal edip yerine Ek vermek. İptal etmeden düzeltemezsiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Buna ceza olmaz ödeme ve tevkifat yoksa interaktiften bildirmekte yarar var memur uğraşmasın bizde uğraşmayalım dilekçe verilebilir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn. Hüsnü Taşçı

3.300,00 brütün üstüne 3.300,00 daha ekleme diye bir şey yok.

Yapmanız gereken mecburen personeli İptal edip yerine Ek vermek. İptal etmeden düzeltemezsiniz.
    Sayın K.Ozan sizede zahmet verdim. Personeli nereden ve nasıl iptal ederim. onu bir zahmet tarif eder misiniz,
    rica etsem