Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mutasar pirim hizmet

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

Mutasar pirim hizmet

Arkadaşlar 2020 Eylül Ayı Muhtasar Pirim hizmet beyannamesini süresi içinde verdim, iki tahakkuku da aldım,
    baktım ki sigorta pirimi noksan bildirmişim,
    ne yapmalıyım. Muhtasar pirim hizmeti süresi içinde düzeltmemi yapmalıyım, Bütün bilgileri yeniden mi doldurmalı yoksa sadece sigorta bölümünü mü doldurmalıyım. yoksa sadece sigorta pirimini v2 den mi vermeliyim.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Muhtasar bilgileri aynı kalsın,

Sgk kısmında değişecek olan personellere önce iptal sonra ek verin. "Bu döneme ilişkin" diye başlayan kutucuğuda işaretleyin.

Eğer alt alta iptal ve ek verince kabul etmezse, ilk iptalleri gönderip onaylayın ardından ek olarak doğrularını onaylayın.
    Muhtasara kısmına dokunmayın hiç.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Sayın K.Ozan ilginize teşekkür.Muhtasar pirim hizmet beyannamesini düzeltmemi vermeliyim,yoksa V2 den sigortayı iptal edip yenidenmi vermeliyim.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    V2 sistemi anca Temmuz öncesi dönemlerde çalışır. O yüzden MuhSgk vermeniz gerekmekte.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    üstadlar benimde bir sorum olacak.9.ayda işyerine ssklı girşi oldu.bende aylık muhsgk verecez diye dilekçe verdim.aylık kaydı açıldı.fakat 7.8. ayda da kira ödemeleri var.bunları aylık muhsgknın içinde mi göstericem.şahsen öyle yaptım ama onaylamadan size bir sorayım dedim.lucada 3 aylık bile işaretlesem otomatik olarak aylık şekline çeviriyor.defter beyanda da aylık muhsgk olarak görülmekle beraber 7.ve8.ay kira ödemeleri de görünüyor.yaptığım işlem doğru mudur? teşekkürler,kolay gelsin.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Ben olsam interaktif vergi dairesinden yeniden 3 aylığa dönüştürürdüm tahakkuktan sonra aylığa dönerdim.Olmuyorsa vergi dairesi siciline müracaat ederek önceden 2 ayın tevkifatları olduğu gerekçesi ile 3 aylığa çevirtirdim tabii ziraii ürün alımı 10 dan fazla işçi yoksa. Vergi daireilerinde genelde personel sayısı az işimizi internetten kendimiz görmemiz lazım Kolay gelsin.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam interaktif vergi dairesinden yeniden 3 aylığa dönüştürürdüm tahakkuktan sonra aylığa dönerdim.Olmuyorsa vergi dairesi siciline müracaat ederek önceden 2 ayın tevkifatları olduğu gerekçesi ile 3 aylığa çevirtirdim tabii ziraii ürün alımı 10 dan fazla işçi yoksa. Vergi daireilerinde genelde personel sayısı az işimizi internetten kendimiz görmemiz lazım Kolay gelsin.
    üstadım 3 aylıka çevirtirsem 9.ayın ssksını nasıl vericem?Biliyorsunuz ki ssklısı olan herkes aylık muhsgk vermeli.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Biz bu durumlarda 2 tane muhtasar onaylardık.

Firma normalde 3 aylıksa ve Eylül ayına işçi girişi olduysa;

Firma aylığa çevrilir.
    Temmuz-Ağustos ayları 3 aylık olarak bildirilip (aylığa çevirsek bile önceki aylar için 3 aylık açıktır)
    Eylül ayı aylık olarak verilir.

MuhSgk olduktan sonra 10 kişi ve altında personel olanlara zaten tevkifatları 3 aylık olarak bildireceğiz. Direk beyannamenizede ekleyebilirsiniz.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz bu durumlarda 2 tane muhtasar onaylardık.

Firma normalde 3 aylıksa ve Eylül ayına işçi girişi olduysa;

Firma aylığa çevrilir.
    Temmuz-Ağustos ayları 3 aylık olarak bildirilip (aylığa çevirsek bile önceki aylar için 3 aylık açıktır)
    Eylül ayı aylık olarak verilir.

MuhSgk olduktan sonra 10 kişi ve altında personel olanlara zaten tevkifatları 3 aylık olarak bildireceğiz. Direk beyannamenizede ekleyebilirsiniz.
    eminmisiniz üstadım.ikisini de sistem kabul eder mi?

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı KürşatKara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eminmisiniz üstadım.ikisini de sistem kabul eder mi?
    Üstad önceden bir çok kez böyle onayladım, MuhSgk da böyle bir işlem yapmadım. Ama dediğim gibi 10 kişi ve altında olanların tevkifatlarını 3 aylık bildireceğimiz için bu ayın içine dahil etmenizde problem olacağını düşünmüyorum.