Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kıbrısa fatura kesilmesi hakkında.

Üye

Kıbrısa fatura kesilmesi hakkında.

Selamlar Üstadlarım,
    Biz güvenlik ve yedekleme lisanslarını ithalatçı firmalardan satın alıp yurt içinde müşterilerimize satıyor ve desteğini veriyoruz. Benim siz değerli Üstadlarıma sormak istediğim Kıbrısa bir müşterimize yazılım lisansı satışı yapacağız. Ortada bir mal sevk işlemi yok güvenlik yazlımı şifreleriyle satılacak ve firma bu yazılım ürününden kıbrısta faydalanacak. Bunun kdv kanunu ve kurumlar vergisi Kanunu karşısındaki durumu nedir. Kdv beyannamesinde hangi alanda beyan etmemiz gerekir.
    Şimdiden teşekkürler.
    Size ve ailenize sağlıklı günler dilerim.

Müdavim Üye
    Nereden
    muh.md.yrd.
    Alıntı emrkarahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar Üstadlarım,
    Biz güvenlik ve yedekleme lisanslarını ithalatçı firmalardan satın alıp yurt içinde müşterilerimize satıyor ve desteğini veriyoruz. Benim siz değerli Üstadlarıma sormak istediğim Kıbrısa bir müşterimize yazılım lisansı satışı yapacağız. Ortada bir mal sevk işlemi yok güvenlik yazlımı şifreleriyle satılacak ve firma bu yazılım ürününden kıbrısta faydalanacak. Bunun kdv kanunu ve kurumlar vergisi Kanunu karşısındaki durumu nedir. Kdv beyannamesinde hangi alanda beyan etmemiz gerekir.
    Şimdiden teşekkürler.
    Size ve ailenize sağlıklı günler dilerim.
    İthalatçıdan ne şekilde satın alıyorsunuz. Belge bazında soruyorum. İthalatla ilgili herhangi bir beyanda bulundunuz mu?

Üye
    Üstadım İthalatçı Yazılım lisansını yurta getiriyor biz ondan yurtiçinde satın alıp müşterilerimize satıyoruz. Yani İthalatçıdan alırken direk yurtdışından biz almadığımız için bize sadece ithalatçı fatura kesiyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    muh.md.yrd.
    Alıntı emrkarahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım İthalatçı Yazılım lisansını yurta getiriyor biz ondan yurtiçinde satın alıp müşterilerimize satıyoruz. Yani İthalatçıdan alırken direk yurtdışından biz almadığımız için bize sadece ithalatçı fatura kesiyor.
    Satışınız hizmet ihracı kapsamına giriyor. KDV'den istisnadır.

(Hizmet ihracı kapsamında istenen kriterleri taşıdığınızdan varsayımıyla).KDVK Genel Tebliğe bakabilirsiniz.

Kurumlar vergisi yönünden de KVK madde 10 ğ bendini inceleyebilirsiniz.

Üye
    Tamamdır. Teşekkürler Üstadım.