Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhsgkda ek iptal yapamıyorum

Müdavim Üye
    ikramiye tarafımıza gec bildiriildiginden temmuz a eylül de düzeltme verdik. 5510 iptal ve asıl kanunsuz seklinde ikramiye eklenerek. ... iptal i onaylandı asıl ıcin hatalı dedi. ve o sekilde onayladık.. ( düsündük ki iptal onaylanıınca asıl kanunsuz giden onay asamasına gelir.. böyle olmadı... hata acıklamasında aynı tc numarasına 30 günden fazla bildirim yapamazsınız seklinde uyarı gelmişti hata mesajı olarak... dedik ki iptal edilince sgk tarafından gunler 0 olacak o zaman onay ekranı cıkar... böyle olmadı malesef
    -- sgk sisteminden muhtasar onaylanacak belgeler arasında gözüküyor ikramıye eklenmiş kanunsuz - gib sisteminde hata verdiginden o beyanname onay ekranı gelmiyor .. tekrar gönderdigimiz de de yine hatalar silsilesi devam ediyor.) SGK ya aldıgımız hatalarla ilgili ekran resimleri gönderiyoruz 20 gündür problem çözülmedi.. hala bekliyoruz..
    FATİH PESEN
    SMMM
    İST

Yeni Üye
    bende 5510 kanunundan verdiğim bazı personeller için teşvik numarası değiştirmem lazım değiştiremiyorum yani ne iptal ne ek hiç bişey yapamıyorum.

Müdavim Üye
    Alıntı TÜLAYY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 5510 kanunundan verdiğim bazı personeller için teşvik numarası değiştirmem lazım değiştiremiyorum yani ne iptal ne ek hiç bişey yapamıyorum.
    Ben de 27103 yerine yanlışlıkla 5510'dan beyan verdim.
    Daha sonra aynı beyannamede sadece SGK kısmında asıl yerini iptale çevirip özel onay yaptım
    Daha sonra yine aynı beyannamede değişiklik yapmadan sadece SGK kısmında 27103 seçip asıl olarak gönderdim özel onaydan onayladım
    Bu şekilde yapmalısınız.

Yeni Üye
    teşekkürler sabah gönderebildim çok şükür

Müdavim Üye
    Alıntı TÜLAYY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler sabah gönderebildim çok şükür

Tülay hanım ayrıntılı olarak yazabilirseniz ne sekilde yaptıgınızı bizde deneyelim.
    FATİH PESEN
    SMMM
    İST

Yeni Üye
    Alıntı yildizomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 27103 yerine yanlışlıkla 5510'dan beyan verdim.
    Daha sonra aynı beyannamede sadece SGK kısmında asıl yerini iptale çevirip özel onay yaptım
    Daha sonra yine aynı beyannamede değişiklik yapmadan sadece SGK kısmında 27103 seçip asıl olarak gönderdim özel onaydan onayladım
    Bu şekilde yapmalısınız.

aynen bu şekide yaptım bende eski üzerinden çektim

Aynı hata bizde de var. 6486 verdiğim bildirgeyi iptal edip yerine 7252 den vereceğim. Sistem daha önce tahakkuk kesilmiş diye uyarı veriyor. Bence iptal bildirgeyi asıl mahiyetinde algılıyor. v2 de kontrol ediyorum bir tane asıl mahiyette bildirge var. alo 170 ile görüştüm onlarında bilgisi yok.
    mmm