Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 7252 Mağduriyeti

Yeni Üye

7252 Mağduriyeti

İş yerimiz 01.04.2020 tarihinde kısa çalışma ödeneğine başvurdu.
    Başvurduğumuz tarihte; işkur tarafından kısa çalışma bitiş tarihi olarak +90 gün hesaplayarak 29.06.2020 yazmamız istendi.

Bugün geldiğimiz noktada 7252 KÇÖ TEŞVİK kayıt ekranında normal çalışma düzenine haziran ayında geçen işletmeler için teşvik süresi 2 ay hesaplanıyor.
    Aslında 3 ay boyunca kısa çalışmada kalan işletmemiz 7252 Teşviğini SGK bildirgesine 2 ay yansıtabilecek.

İş-kur 'la görüştüğümüzde ilk başvurunuzu değiştiremezsiniz dendi.
    Aynı durumda olan üstadlar var mıdır? Nasıl bir yol izlemeliyiz?

Kıdemli Üye
    KÇÖ 2020/6 döneminde sona eren sigortalılar için yararlanma ayları ağustos ve eylül olacak.

Yasanın yürürlülük tarihi 01.08.2020 olduğundan teşvik temmuzdan başlamayacak 2 ay olacak. Komedi gibi değil mi ama maalesef böyle.

İşverenler için diğer bir sıkıntı da şu; Kendimizden örnek vereyim biz Haziran sonu itibariyle vazgeçtiğimizi mail ortamında bildirmemize ve okey almamıza rağmen personellere hala KÇÖ ücreti yatmaktadır ve personeller bu parayı harcamışlar.

SGK'da sorgulama yaptığımda haziran sonu KÇÖ sonlandırmamıza rağmen Ağustos ayında sona ermiştir deyip 3 ay faydalandırıyorlar. Şuan beklemekteyiz işkur'a ulaşamıyoruz ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. İşkur'un hatasından dolayı bize bir yerlerden ceza kesecekler ama nereden?

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Fazla yatasn kçö işkurun hesabına işveren iade edecekmiş.Normal çalışmaya dönüp bildirgelerde fiili hizmet yazıldığına göre.İşkur paketleri ilk müracaatta 3 aylık yapmış ptt ye ödeme yapmaları için aktarmıştır.İşi garantiye almak için 30.6. da vazgeçtiğimizi 1.7. de normal düzene döndüğümüzü işkura emaşl ve fax ve taahhütlü mektup memura e mmail ve yüzyüze görüşme ile bildirdim çokmu sağlamcımıyım nedir.

Yeni Üye
    Alıntı zxc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KÇÖ 2020/6 döneminde sona eren sigortalılar için yararlanma ayları ağustos ve eylül olacak.

Yasanın yürürlülük tarihi 01.08.2020 olduğundan teşvik temmuzdan başlamayacak 2 ay olacak. Komedi gibi değil mi ama maalesef böyle.

İşverenler için diğer bir sıkıntı da şu; Kendimizden örnek vereyim biz Haziran sonu itibariyle vazgeçtiğimizi mail ortamında bildirmemize ve okey almamıza rağmen personellere hala KÇÖ ücreti yatmaktadır ve personeller bu parayı harcamışlar.

SGK'da sorgulama yaptığımda haziran sonu KÇÖ sonlandırmamıza rağmen Ağustos ayında sona ermiştir deyip 3 ay faydalandırıyorlar. Şuan beklemekteyiz işkur'a ulaşamıyoruz ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. İşkur'un hatasından dolayı bize bir yerlerden ceza kesecekler ama nereden?
    peki üstadım siz de 01.01.2020 de başvuru 'yu yaparken (3 aylık olarak) bitiş tarihine 29.06.2020 mi yazmıştınız? bu durumda olanlar ve çok çalışanı olanlar dosyalarda 1 ay eksik 7252 teşviki almak ciddi mağduriyetler yaratıyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    aslında bir sorunda bende var adamın işe girişi 2002 ama sgk kayıtlarında yok ne güncelleme ekranında ne görüntülemede daha önce aynı sorunu olan birini güncellettik halloldu bunu nasıl yapacam bilemedim 2 ay teşviği olacak yazık günah !

başına gelen varmı ya girişi yapılmadı ise diyecem o dönem aylık 4 aylık olayı vardı herşey elden veriliyordu 18 senelik evrak olduğu için girişi de bulamıyoruz haliyle ya hiç yapılmadı ise girişi biz 18 senedir ne veriyoruz ??? başına böyle bir şey gelen var mı
    gerçi adamın adına primler yattı bordrolar verildi giriş in hiç olmadığını farzediyorum genede başı ağrımaz sanırım ama teşviği tanımlayamıyorum

Üye
    [QUOTE=fa77;795649]aslında bir sorunda bende var adamın işe girişi 2002 ama sgk kayıtlarında yok ne güncelleme ekranında ne görüntülemede daha önce aynı sorunu olan birini güncellettik halloldu bunu nasıl yapacam bilemedim 2 ay teşviği olacak yazık günah !

başına gelen varmı ya girişi yapılmadı ise diyecem o dönem aylık 4 aylık olayı vardı herşey elden veriliyordu 18 senelik evrak olduğu için girişi de bulamıyoruz haliyle ya hiç yapılmadı ise girişi biz 18 senedir ne veriyoruz ??? başına böyle bir şey gelen var mı
    gerçi adamın adına primler yattı bordrolar verildi giriş in hiç olmadığını farzediyorum genede başı ağrımaz sanırım ama teşviği tanımlayamıyorum[/QUOT

Bizde aynı durum için sıkıntı yaşıyoruz SGK müdürlüğü ile görüştük sgk giriş bildirgesi ve durumu izah eden dilekçe ile
    başvuru yapın buradan güncelleme yaparız dediler bakalım evrakları gönderdik inş çözümlenir sonucu bildiririm.

Üye
    Alıntı fa77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında bir sorunda bende var adamın işe girişi 2002 ama sgk kayıtlarında yok ne güncelleme ekranında ne görüntülemede daha önce aynı sorunu olan birini güncellettik halloldu bunu nasıl yapacam bilemedim 2 ay teşviği olacak yazık günah !

gerçi adamın adına primler yattı bordrolar verildi giriş in hiç olmadığını farzediyorum genede başı ağrımaz sanırım ama teşviği tanımlayamıyorum
    merhaba,
    bende de aynı 2002 girişlerim var. tanımlama yapamıyorum.
    işveren servisi ile görüştüm dilekçe ile gel dedi. gittim , git tekrar dene olmazsa ara dedi.
    olmayınca tekrar aradım ,sigortalı tescil ile görüş diyerek telefonu suratıma kapattı. zor bela tescili düşürdüm, bıktım bu teşviklerden dilekçe ile gel dedi.
    güleyim mi , ağlayayım mı ? bilemedim. sonucu yazarım size

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    bende ortada giriş yokki bulamıyorum girişi 18 senelik evrak adama vermişizdir kimbilir nerede hayır Allah korusun adamın emekliliği falan yanmasın herşeyi geçtim

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    E devlet şifresi işçiye aldırarak onun şifresi ile hizmet listesine bakmak lazım sizin firmaya ne zaman girdiği orada belli olur.İşyeri nosu üzerine gelince firma ünvanının göstermesi çok güzel bir çalışma olmuş .Ben olsan o yoluda tercih ederdim Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E devlet şifresi işçiye aldırarak onun şifresi ile hizmet listesine bakmak lazım sizin firmaya ne zaman girdiği orada belli olur.İşyeri nosu üzerine gelince firma ünvanının göstermesi çok güzel bir çalışma olmuş .Ben olsan o yoluda tercih ederdim Kolay gelsin.
    evet buda güzel bir fikir yanlız sgk nın bu ssorgulama işini kapatması çok sıkıntı oldu 1 dakikada bakacağımız iş git çalışana sor e devletine girdir dert anlat vs vs ben tc kimliği ile sgk günü döksem ne yapabilirimki adama ne zarar verebilirim yada öğrensem ne olacak