Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 7252 sayılı kanun gün sayısı hesaplama çok karışık

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    genelgeyi bana yazdırsalar bu kadar karışık olmazdı........

Müdavim Üye
    Alıntı gunesim_555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    genelgeyi bana yazdırsalar bu kadar karışık olmazdı........
    Siz de haklısınız ben de size yardımcı olur bir iki ekleme yapardık
    İlgili genelgeyi hazırlayanlar mail paylaşmışlar
    istihdamtesvikleridb@sgk.gov.tr bu adrese şu genelgeniz b..b..k olmuş bi zahmet düzeltin fikir almak istiyorsanız arayın diye mail atmak lazım.
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...

Üye
    Arkadaşlar bu teşvik bildirimleri KÇÖ yararlananlar 7252 sayılı kanundan KÇÖ dahil olmayan personeller 5510 sayılı kanun
    seçimi yapılarak iki ayrı tahakkuk çıkacak diye biliyorum doğru mu acaba

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    evet kadir 3 bile çıkar 55120 için 7252 için ve 000 kodu için tahakkuk ayrı çıkıyor.Bordro tek oluyor sistem ayırıyor gms proğramdan aktarırken rapora baktım tek grup yapmış ama 20 gün teşvik 10 gün teşviksiz olan işçiyi 2 defa yazmış ayırmış proğram becerikli imiş.Kolay gelsin.

Kıdemli Üye
    Arkadaşlar 7252 sayılı kanundan ortalaması 30 gün altı olan çalışanları nasıl bildirmemiz gerektiği ile ilgili istihdamtesvikleridb@sgk.gov.tr adresine mail atmıştım ve gelen cevap şu şekilde;
    "Tek belge ile bildiriminizi yapabilirsiniz, ortalama gün sayısı kadar teşvik indirimi hesaplanacaktır."

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Paket proğramsız işyeri kalmamıştır.Bordro tek oluyor aynı anda 2 teşvik olmuyor önce sgk sisteminden sorgulama yapıp işçiyi kayıt ediyoruz bordro proğramı sgk sitesinden bilgileri alarak bordroyu düzenliyor 1000 işçili bir dosya vardı allah kolaylık versin o meslek mensubuna. 20 gün 7252 varsa 10 gün için 000 kodlu bildirge oluyor bordroda tanımlanınca bildirgeler ayrı çıkıyor.Aynı işyerinde kçö den faydalanmayan işçiler için 5510 devam ediyor.Kolay gelsin.

Müdavim Üye
    istihdamtesvikleridb@sgk.gov.tr ye bunu yazmıştık, cevabı şu şekilde geldi.

7252 sayılı kanun ile ay içerisinde 15 gün teşviğe hak kazanan işçinin bildirimi nasıl olmalıdır?

İşçi;
    15 gün 7252 sayılı kanun
    15 gün 0000 kanun sayısı olmaksızın
    mı?

yoksa
    tek satırda 30 gün 7252 sayılı kanun ile mi bildirilmesi gerekmektedir?

Her iki şekilde de bildirebilirsiniz, iki türlü de teşvik indirimi ortalama gün sayısı kadar hesaplanacaktır

Müdavim Üye
    Alıntı 34srkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istihdamtesvikleridb@sgk.gov.tr ye bunu yazmıştık, cevabı şu şekilde geldi.

7252 sayılı kanun ile ay içerisinde 15 gün teşviğe hak kazanan işçinin bildirimi nasıl olmalıdır?

İşçi;
    15 gün 7252 sayılı kanun
    15 gün 0000 kanun sayısı olmaksızın
    mı?

yoksa
    tek satırda 30 gün 7252 sayılı kanun ile mi bildirilmesi gerekmektedir?

Her iki şekilde de bildirebilirsiniz, iki türlü de teşvik indirimi ortalama gün sayısı kadar hesaplanacaktır
    Forumda bu konuya daha önce verdiğim cevaplarda yapılması gerekeni söylemiştim. Türmob nihayet sgk ile iletişime geçmiş ve bildirim şekline açıklık getirmişlerdir.Bildirim sizinde bahsettiğiniz şekilde iki şekilde de yapılabilir.Türmob yazısında bu duruma anlatmış isteyen genelgeye göre yapsın isteyen su anki düzenlenen uygulamaya göre yapsın demiştir.
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...

Müdavim Üye
    Alıntı cumali_yldrm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda bu konuya daha önce verdiğim cevaplarda yapılması gerekeni söylemiştim. Türmob nihayet sgk ile iletişime geçmiş ve bildirim şekline açıklık getirmişlerdir.Bildirim sizinde bahsettiğiniz şekilde iki şekilde de yapılabilir.Türmob yazısında bu duruma anlatmış isteyen genelgeye göre yapsın isteyen su anki düzenlenen uygulamaya göre yapsın demiştir.
    çok teşekkürler,
    o gün çok güzel bir detayı gösterip, açıklamasını yapmıştınız.

Kıdemli Üye
    Nereden
    KAYSERİ
    7252 Kısmi çalışanlar için (part time) için eksik gün sebebi 25 mi olacak yoksa 06 mı?