Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhsgk düzeltme

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana

Muhsgk düzeltme

muhtasasgk 1 kısı ek yapmam gerekıyor 2020-7 donemıne

ek yapılıcak kısı 31 gun ucret ızınlı vergı kısmında bır degısıklık olmıycak

muhsgk vergı kısımları aynı sgk kısmında sadece ek yapılacak kısıyımı yazıp beyanı sısteme gondermem gerek
    tarkan1138

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    * ''Bu döneme ilişkin önceki beyannamemde / beyannamelerimde beyan ettiğim sigortalı çalışan bilgilerinin, aşağıdaki tabloda yapmış olduğum değişiklik ve eklemeler dışında aynı olduğunu beyan ederim'' kutucuğu işaretlenecek.

* Vergi kısmında değişiklik olmasa bile tekrar aynen yazılacak. Beyannameye sadece unutulan personel eklenecek.

* ''Sigortalı çalışan bilgileri'' kısmında ''Tahakkuk Nedeni'' bölümü ''B Yasal süresi dışında verilme'' olarak seçilecek.

* Özel onaydan beyanı gönderince sgk bildirgeniz onaylanmaz, ilgili il müdürlüğünün kontrol ekranına düşer. (Yasal süresi dışında düzeltme yapıldığı için) İlgili il müdürlüğü işveren servisine telefonla ulaşıp işlemleri hızlandırabilirsiniz. İl müdürlüğü onayından sonra beyannamenizi tekrar kontrol edin, onaylanmış bildirge ekranınıza düşer.
    Konu zaferongun tarafından (05.Eylül.2020 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.
    SMMM Zafer ONGUN

Kıdemli Üye
    Nereden
    KEMER
    Alıntı zaferongun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    * ''Bu döneme ilişkin önceki beyannamemde / beyannamelerimde beyan ettiğim sigortalı çalışan bilgilerinin, aşağıdaki tabloda yapmış olduğum değişiklik ve eklemeler dışında aynı olduğunu beyan ederim'' kutucuğu işaretlenecek.

* Vergi kısmında değişiklik olmasa bile tekrar aynen yazılacak. Beyannameye sadece unutulan personel eklenecek.

* ''Sigortalı çalışan bilgileri'' kısmında ''Tahakkuk Nedeni'' bölümü ''B Yasal süresi dışında verilme'' olarak seçilecek.

* Özel onaydan beyanı gönderince sgk bildirgeniz onaylanmaz, ilgili il müdürlüğünün kontrol ekranına düşer. (Yasal süresi dışında düzeltme yapıldığı için) İlgili il müdürlüğü işveren servisine telefonla ulaşıp işlemleri hızlandırabilirsiniz. İl müdürlüğü onayından sonra beyannamenizi tekrar kontrol edin, onaylanmış bildirge ekranınıza düşer.
    Çok iyi bir açıklama olmuş Teşekkür ederim. kolay gelsin.
    Ne Mutlu Türküm Diyene !!!

Müdavim Üye
    MUHSGK içim yazı verebiliyormuyuz, ssk lı çalışan 31.07 de çıkış oldu. ağustos ayında bildirim yapılmayacak ama v.dairesinde dönem aylık seçili, dönemi üç aylığa çevirsem temmz-eylül döneminden itibaren üç aylık olacaktır diyor, ama belki işyeri eylül de tekrar sigrtalı giriş yapacak, iki de bir aylık/üç aylık diye değişiklik mi yapacağız.
    \"İnsanların sizden mucizeler beklediği günlerde elinizdeki imkanlarla baş başa kaldığınızda yalnızlığı yaşarsınız\"

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    bir işyeri için iki adet belge türü var. Vergili olarak MUHSGK beyannameyi e-beyannameye yükledim.
    bir belge türünde hatalı olduğu halde, sehven tüm beyannameyi onayladım. daha sonra vergi kısmını tamamen boş bırakarak ve SGK bildirimi kısmında
    düzeltme kutusunu işaretleyerek HİÇ VERİLMEMİŞ OLAN hatalı belge türündeki 2 işçiye ait bilgileri düzeltme amaçlı MUHSGK ile özel onaydan onayladım.
    sonra farkettim ki, vergi kısmı ilk beyandaki gibi beyannamede yer alması gerekiyormuş..
    Ama bankadan ödeme bilgisi sorgulaması yaptığım zaman ilk vergi tahakkuku ödenecek olarak çıkıyor
    Şimdi ne yapmalıyım?
    SGK bildirimi kısmında düzeltme kısmını işaretleyip SGK bilgilerini boş bırakarak vergileri olması gerektiği gibi tüm vergi rakamları ile yeniden MUHGSGK vermeli miyim?
    Teşekkür ederim

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Muhtasar ödemesinin çıkması normal, terkin ettirmediğiniz sürece ödeme gözükür. Son dediğiniz gibi yapmanız doğrudur.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhtasar ödemesinin çıkması normal, terkin ettirmediğiniz sürece ödeme gözükür. Son dediğiniz gibi yapmanız doğrudur.
    yukarıda bahsettiğim son kısma göre sgk bildirimini boş bırakıp vergi bildirimlerini olması gerektiği gibi tamemen doldurup düzeltme yaptım. 69,70TL dışında aynı ödenecek tutarları yeniden tahakkuk olarak kesti. dolayısıyla çift ödeme yapması gerekecek ..
    görünen bu olduğuna göre, ikinci tahakkuk için terkin dilekçesi verilecek galiba

Müdavim Üye
    İyi akşamlar Üstadlar,
    Benimde şöyle sorum olacak,

Defter Beyan Sisteminden 2020/07 dönemine ait (Tahakkuk neden olarak seçtim) MUHSGK göndermeye çalışıyorum fakat şöyle bir msj alıyorum "Bu bilgilere sahip bildirge önceden oluşturulmuştur.henüz onaylanmamıştır.Söz konusu belgenin işlemleri tamamlanmadan veya MUHSGK üzerinden iptal edilmeden belge gönderilemez." E-Beyannameden ve Defter Beyan dan arıyorum ama işlem görecek beyanname bulamadım.
    Yardımcı olurmusunuz ?
    İbrahim GÜLEN