Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: A.Ş. de bir kısmı karlardan bir kısmı nakit sermaye artırım karar örneği

Müdavim Üye

A.Ş. de bir kısmı karlardan bir kısmı nakit sermaye artırım karar örneği

A.Ş. olan firmamız 5 ortaklı ve sermayesi 250.000 TL den 500.000 TL ye çıkaracağız
    Artırılan sermayenin 230.000 TL si geçmiş yıl karlarından kalan 20.000 TL si ise nakit olarak karşılanacaktır

1- ) Örnek bir karar metni yazdım (Son kısmı) doğru mu? daha önce bu şekilde sermaye artıran varsa eksiklik varmıdır?

Önceki sermayeyi teşkil eden 250.000 TL.’si tamamen ödenmiştir. Bu defa artırılan sermayenin 230.000 TL’si şirket geçmiş yıl karlarından 20.000 TL’si nakit olarak karşılanmıştır;Geçmiş yıl karı İstanbul Mali Müşavirler odasına ..... sicil numarası ile kayıtlı S.M.Mali Müşavir .......... tarafından ... / 08 / 2020 tarihli 2020-015 sayılı raporu ile tespit edilmiştir. Artırılan nakdi sermayenin tamamı tescil tarihinden önce ödenecektir.

2-) Nakit 20.000 TL sermaye ödemesi her ortak için ayrı ayrı mı bankaya yatmalıdır?
    Kolay Gelsin

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    250.000 ödenen sermaye için rapor bilgisi de gerekli, biz geçmiş yıl karları hangi yıllardan oluştuysa onuda yazıyoruz ama elzem olduğunu sanmıyorum. Ortaklar yüzdeleri oranında ayrı ayrı yatıracak, hepsini yatırmak zorunda değil 1/4 oranında yatırsalar yeterli.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!