Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHSGK Yetişmedi :(

Kıdemli Üye
    Sayın ibrahim bey , bende de benzer durum var. Fakat işleme alındı dedikten sonra şuan Nakil gelme tarihi bulunamadı! diye hata verdi. Sizde ki son durum nedir ?

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı İBRAHİMGÜLEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi geceler Üstadlar,

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesini yetiştiremedim. E-Beyanname sisteminden SGK için E-Bildirge sisteminden verin msjı geliyor ama ben V2 sistemine girdim vermeye çalıştım ama yasa gereği olmuyor msjı aldım. Bu APHB nasıl verebilirim acaba ?
    SGK Müdürlüğü'ne mi elden vermem gerekiyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Çok geçmiş olsun.

Kullandığımız muhasebe programından (GMS Net) beyannamelerin onaylanıp onaylanmadığını kontrolünü yapabiliyoruz ve sürekli de onanlanan onaylanmayan beyannameleri kontrol ediyoruz.

Her sistem değişikliğinde veya e beyanname ekran değişikliğinde bu tür unutulmalar oluyor, oldu maalesef.

Örneğin e bayannamenin onay bekleyen beyannameler sayfasında ilk önceleri onay bekleyen 40 tane de olsa 80 tane de olsa onay bekleyen bütün beyannameler gözüküyordu. Sonra bu sayfa 25 (fazla da olabilir) beyanname ile sınırlandı.

İlk aylarda alışkanlıktan dolayı bütün beyannameleri onayladım diye sonraki sayfadaki onay bekleyen beyannameleri onaylamayan meslektaşlarımız oldu.

Vergi sistemimiz, e beyannanem sistemi sanki tuzaklarla dolu. Sürekli kontrol etmemiz gerekiyor.

Sorununuzun çözümünü de bulmuşsunuz. Bizdiğimiz şeyleri unutup hep baştan başlıyoruz.

Tekrar geçmiş olsun.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.