Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sgk doğru, Muhtasarda agi yazmayı unutmuşuz. Muhtasar düzeltme nasıl olacak.

Müdavim Üye

Sgk doğru, Muhtasarda agi yazmayı unutmuşuz. Muhtasar düzeltme nasıl olacak.

Bir mükellefimizde asgari geçim indirimini yazmayı unutmuşuz. Vergi Terkin dilekçesi verdik. Doğru olarak muhtasar beyannamenizde agiyi yazıp gönderin dediler. Sgk doğru. Nasıl düzeltme vereceğiz. Biraz okudum araştırdım. Kimi diyorki muhtasarı düzelt özel onaydan onayla. Kimi diyorki, sgk kısmı boş olacak. Bir kişinin dediğini diğeri tutmuyor. Sadece muhtasarı nasıl düzelteceğiz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Yapmanız gereken; vergi kısmını düzelttikten sonra sgk kısmında "Bu döneme ilişkin önceki beyannamemde / beyannamelerimde beyan ettiğim sigortalı çalışan bilgilerinin, aşağıdaki tabloda yapmış olduğum değişiklik ve eklemeler dışında aynı olduğunu beyan ederim."

Kısmını işaretlemek. Bunu yaptıktan sonra Sgk kısmında değişiklik yoksa eski tahakkuklarınız aynı kalacak, vergi kısmı düzelecek sadece. Sgk boş olacak tabii.

Müdavim Üye
    Dediğiniz gibi yaptım.
    Fakat sgk hata verdi. Bu Belgenin aslı Daha Önce Girilmiş(Ek belge girişi yapabilirsiniz) !!!

Sgk doğru olduğu için bir işlem yapmadık. Bu hata mesajının verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Belki sistemsel bir arızadır. Teşekkür ederim. Saygılar sunarım.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Üstat "Sgk doğru olduğu için bir işlem yapmadık" derken Sgk kısmını olduğu gibi bıraktınız mı? Eğer kişi varsa hepsini silin Sgk kısmında kimse olmasın.

Müdavim Üye
    Alıntı K.Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstat "Sgk doğru olduğu için bir işlem yapmadık" derken Sgk kısmını olduğu gibi bıraktınız mı? Eğer kişi varsa hepsini silin Sgk kısmında kimse olmasın.
    Sgk kısmını silmeden, beyan ederim kısmını işaretmledik. Mantıken kabul etmeyeceğini düşündüm veya öyle anladım. Demekki sgk kısmıda sgk'lı kişilerin hiçbiri gözükmeyecek, sgk boş olarak göndermek gerekiyormuş.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sgk kısmını silmeden, beyan ederim kısmını işaretmledik. Mantıken kabul etmeyeceğini düşündüm veya öyle anladım. Demekki sgk kısmıda sgk'lı kişilerin hiçbiri gözükmeyecek, sgk boş olarak göndermek gerekiyormuş.
    Aynen öyle. Kutucuğu işaretlemenin mantığıda o, önceden bildirim yapılanlarda herhangi bir değişiklik yoktur diyip Sgk kısmını boş bırakmak.