Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Boş Muhtasar Boş ssk beyanname yapımı nasıl

Yeni Üye

Boş Muhtasar Boş ssk beyanname yapımı nasıl

muhtasarı aylık olan, ama işçi çalıştırmıyor ve herhangi bir kesintisi olmayıp boş beyanname göndermeye çalışıyorum dbs den ama nasıl yollayacam bilemedim. muhtasarda sadece işyeri bilgilerini doldurdum fakat sistem de Matrah ve Vergi Bildirimi" ya da "Sigortalı Çalışan Bilgileri" tablolarından en az birisi dolu olmalıdır. diye hata mesajı veriyor. sadece böyle muhtasarı ve sigortası olmayan aylık birkaç yollayamadığım firmalarım kaldı lütfen yapan cevap verebilirmi

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    ödemenin tür kodu yerine 151 diğerleri tutar kısmına 0,00
    ssk kısmını doldurmayın boş gider

veya interaktiften muhtasarım yoktur dilekçesi yapılırsa damga da ödememiş olursunuz...

Yeni Üye
    üstadım muhtasarı aylık olanlara işçi çalıştırmaya ara verip ve herhangi bir stopaj kesintisi olmayana interaktifden dilekçe verebiliyormuyuz. yoksa mutlaka muhtasarı tahakkuk ettirip d.v ödememizmi gerekiyor. sonra cezaya maruz kalmayalım

Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı dilek_77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstadım muhtasarı aylık olanlara işçi çalıştırmaya ara verip ve herhangi bir stopaj kesintisi olmayana interaktifden dilekçe verebiliyormuyuz. yoksa mutlaka muhtasarı tahakkuk ettirip d.v ödememizmi gerekiyor. sonra cezaya maruz kalmayalım
    vergi veya sgk yoksa interaktiften dilekçe verebilirsiniz...... hiçbir sorun olmaz
    üstat değilim hanımefendi.....

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Muhtasara konu olacak kesinti yoksa hanımefendinin dediği gibi interaktiften dilekçe vermeniz yeterlidir.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Alıntı gunesim_555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ödemenin tür kodu yerine 151 diğerleri tutar kısmına 0,00
    ssk kısmını doldurmayın boş gider

veya interaktiften muhtasarım yoktur dilekçesi yapılırsa damga da ödememiş olursunuz...
    Muhtasar ve prim hizmet yoksa eskiden oldugu gibi muhsgk beyannamesi verilmeyecektir. İnteraktif vd den dilekçe verilecektir.

151 koddan 0.00 yazmak da nedir allah aşkına yapmayın arkadaşlar..!
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muhtasar ve prim hizmet yoksa eskiden oldugu gibi muhsgk beyannamesi verilmeyecektir. Interaktif vd den dilekçe verilecektir.

151 koddan 0.00 yazmak da nedir allah aşkına yapmayın arkadaşlar..!
    metin bey.... Yapilabilecekleri belirttim.......birisi bana bu formda dün üstat demişti ben üzerine basa basa üstat değilim dedim.... şu dünyada kaç yaşinda olursak olalim hep öğreniriz.... Ve hep çirakiz....insan olarak.....fakat siz üstat olmuşsunuz....verdiğiniz her cevabi okudum .... Siz olmuşsunuz.... Fakat gereksiz ukalaliğin lüzumu yoktu....yinede sizi anliyorum insan kendisine saygi göstermiyorsa başkasina nasil saygi duysun..... Iyi çalişmalar.....

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Sözlerinize dikkat edin lütfen ben her şeyi bilirim diye bişey yok...
    Asla ve asla egom yoktur.. Burada bulunuş amacımda mesleklaş ve bu meslekte emek veren arkadaşlara faydam dokunsun isterim.
    Sözlerim bazen yanlış anlaşılabilir fakat kimseyi küçümsemem haddimde degildir.
    Varsa bi yanlışım özür dilerim.

Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Samimiyet ilişkisi görmemden kaynaklı bazı yazılarımı yanlış anlıyorsunuz. Bazen üzülüyorum bir konuyu tek taraflı olarak tartışmıyoruz bir bütünüz en azından ben öyle görüyorum...

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    İşçi çalıştırılmayacak dönem belli ile işveren menüsünden tarihler arası diye işçi çalıştırılmayacağı bildirimi yapınız.Bir ay içinse yine aynı menüden yapılıyor kağıt verilmiyor muh/sgk ile ilişkilendirilmiyor.Arkadaşlar birbirine yardımcı olmaya çalışıyor bazen tekrara düşülebiliyor iş zamanı iş arasında bir kaç satır yazılınca hatalar oluyor kimse cevap verme zorunda değildir eksik bilgi olduğu düşünülerek doğrusunu yazan arkadaşlara teşekkür ederim.Kolay gelsin.