Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhsgk hata yardım

Üye

Muhsgk hata yardım

Günaydınlar,

Defter beyandan gönderdiğim muhsgk nın vergi kısmı oanylanıp thk.çıktı ama sgk kısmı aşağıda hatayı veriyor.

" Sistem Tablosundan veri çekilirken hata oluştu [hata kod:X913-Y999*JzFGUVpzlUGuoF5MU] [/B]"

Benzer bir durumla karşılaşan var mı acaba, sgk hatalarını düzeltme için aradım ama sorunumu çözemedim/bilemedim.

Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    Dün aynı sorunu bir mükellefte ben de yaşadım. SGK sistem yoğunluğu nedeniyle hiçbir sitesi çalışmıyordu, bu nedenle SGK tahakkuk hatası verdi fakat vergi kısmı onaylandı.

Bugün sabah beyannameyi tekrar gönderdim ve SGK tahakkuklarını da aldım, herhangi bir sorun yok şu an.

Yapacağınız işlemler şunlardır;

1.Defter-Beyan Sisteminde Beyannameler kısmında işlemler sekmesinden tüm beyannameleri sil yapın. Taslak beyannamelerin silinmesi gerekli.

2. MUH-SGK beyannamesini aynı şekilde tekrar oluşturun ve aşağıda bulunan mavi "Bu Dönem Onaylanan Beyannamemi Getir" butonuna basın.

3. Verdiğiniz ilk beyannamede değişiklik yapmayacaksanız, bu beyannamenin şu an önceki ile birebir aynı olması gerekiyor. Kontrol edersiniz tekrar SGK bölümlerini.

4. Beyanname üzerinde SGK Bildirimleri kısmında "Aşağıdaki kutucuk sadece düzeltme beyannamelerinde işaretlenmelidir." yazısının altındaki butonu Evet olarak seçin. Düzeltme beyannamelerinde bu seçeneğin seçilmesi gerekli. Seçmezseniz yine "Beyanname hatalı" uyarısı alacaksınız.

5. Beyannameyi göndererek, Özel Onayla ve Düzeltme seçerek, açıklamaya da "SGK SİSTEM YOĞUNLUĞU NEDENİYLE ALINAMAYAN SGK TAHAKKUKU İÇİN DÜZELTME VERİLMİŞTİR." tarzı bir açıklama ile onaylayabilirsiniz.

Vergi tahakkuku 0,00 olarak çıkacak, SGK tahakkuk ve hizmet listesi de bildirimde herhangi bir sorun yoksa onaylı olarak gelecektir.

Üye
    Sayın Sculfaci, dünden beri nasıl çözerim, sistemsel olduğundan sabah belki düzelir diye uğraşmış ama halledememiştim.

Nasıl yardımcı olduğunuzu ve üstümden büyük bir yük kalktığını bilemezsiniz.
    Detaylı olarak da çözümü yazmışsınız ki sorunu rahatlıkla çözebildim.

Yardımlaşma, paylaşım ve dayanışma olmadan zorlukları aşamayacağımız bir mesleğimiz var. Günümü kurtardınız, iyiki varsınız.ÇOK ÇOK ÇOK teşekkür ederim.
    İyi çalışmalar, sağlıcakla kalın

Üye
    Rica ederim, ne demek. Yeni bir sistem olduğu için çıkan sorunlarda çözüme ulaşma süreci biraz uğraş verici oluyor, bunu ben de yaşadığım için sizi anlıyorum. O yüzden detaylı yazmak istedim. İnşallah zamanla bu sistem herkes için rayına oturacaktır, yaşayarak öğreniyoruz. İyi çalışmalar.