Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Özel Bina İnşaatı MUHSGK

Kıdemli Üye
    Özel Bina İnşaat sahibi vatandaş adına vergi dairesinden açtırılan 0003 stopaj mükellefiyeti inşaat bitimi dilekçe ile kapattırılmalı mıdır ? Malum sgk ya ilişiksizlik belgesine başvuruyoruz inşaatın bitmesiyle ilgili. Acaba bu yeterli mi ?
    Muhasebe; muhakeme ve muvazene ile tekemmül eder...

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Alıntı MİZAN-İ KEBİR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel Bina İnşaat sahibi vatandaş adına vergi dairesinden açtırılan 0003 stopaj mükellefiyeti inşaat bitimi dilekçe ile kapattırılmalı mıdır ? Malum sgk ya ilişiksizlik belgesine başvuruyoruz inşaatın bitmesiyle ilgili. Acaba bu yeterli mi ?
    Bğlı oldugu vergi dairesindende inşaatın bittigini ve 0003 muhsgk mükelelfiyetini kapattırması isin dilekçe vermelidir.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Alıntı bybaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyanname gönderme şifresi alınması halinde ister bdp den ister internet vergi dairesinden düzenleyerek onaylayabilirisniz.
    üstad merhaba ben özel bina işnaatı ile ilgili inşaat sahibi adına şifre aldım fakat internet vergi dairesinde görünmüyor orda görünmesi için ne yapmalıyım bilginiz var mı?
    \"İnsanların sizden mucizeler beklediği günlerde elinizdeki imkanlarla baş başa kaldığınızda yalnızlığı yaşarsınız\"

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Beyanname gönderme şifresi aldıysanız görünür.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Müdavim Üye
    Beyanname gönderme şifresi aldıysanız görünür.
    anladım üstad. ben şifre yi interaktif ten oluşturdum ama dilekçe vermem gerekiyormuş. Ek-1 dilekçesi. Teşekkürler.
    \"İnsanların sizden mucizeler beklediği günlerde elinizdeki imkanlarla baş başa kaldığınızda yalnızlığı yaşarsınız\"

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değişiklikler ders çalışmayı gerektiriyor yama bilgilerle olmuyor maalesef.Paket proğramınız vardır artık v2 kullanılamıyor açılmıyor zaten muh sgk den vergi bildirimi yok diye işaretleyerek sadece bordroyu gönderilecek.İşçiler için gvk m:64 e göre diğer ücretli diye vergi kaydı kendileri yaptırması lazım işverenden de bende çalışıyorlar diye dilekçe isteniyor.İdare kolay yolu bulmuş vuk madde 25 e göre işçinin ödenmeyen vergisinden işveren sorumlu maddesinini arkasına sığınıyor.Bereket Metin arkadaşımız nöbetçi bilirkişi gibi ders çalışmayı bilgi güncellemeyi ihmal eden her kese yardımcı olmaya çalışıyor sağolsun.Ahzo arkadaşımızın cevabın içinde gizli Kolay gelsin.
    Çalışan işçilerin SGK ve Stopajını özel inşaat sahibi MUHSGK açtırarak beyan edecek ve ödeyecek. Yada sadece sgk sı ödeyip Ücret gelirlerini işçiler kendileri mi beyan edecek.
    Ş.KARTAL

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Şevket arkadaşım özel bina inşaatı ticari olmadığı için muhtasar verme ve tevkifat yapma 94 ve 96 maddelere tabi değildir mecburiyeti yok sadece sgk kısmı doldurulacak.İşçilerin veriglieri ise kendileri vergi dairesine kayıt olacaklar gvk madde:64 e göre diğer ücretli olarak.Kolay gelsin.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey
    Ya mükellef adına şifre alacaksınız yada smmm aracılık/sorumluluk sözleşmesi yaparak sisteme girişini yaparak siz gönderebilirsiniz.
    Benim de bir sorum olacak. muhsgk birleşmesinden sonra ilk kez özel bina inşaatı dosyası göndereceğim. Mükellef 003 koddan vergi kaydını açtırdı. Vergi şifresi de aldı. Sorum şu; mükellef adına bdp'den muhsgk beyanı hazırlayıp gönderebilir miyim. Beyannameyi gönderen kısmına da mükellefin adını yazmamızda sakınca olur mu? Yoksa illede smmm aracılık/ sorumluluk sözleşmesiyle muhasebeci mi göndermeli?