Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dersane kapanış...

Müdavim Üye

Dersane kapanış...

Merhabalar arkadaşlar,
    Bir mükellefim dersane işletmeciliği yapmakta idi. Mükellef bilgisayar kursunda uzun süredir usta eğitici çalıştırmaktaydı. Ancak milli eğitim müdürlüğü dersaneyi 4 ağustosda kapattı. Bu mükellefte gerekli izinleri alarak dersane faaliyetlerine son vererek, sadece dergi ve kitap satışı yapmaya devam edecek yani iş yerini kapatmak istemiyor.
    Soru 1) Bu mükellefin usta öğretici olan bir çalışanı işsizlik maaşı almak istemekte. İşçi çıkarma yasağı olduğu için 4 koduyla çıkış yapmam sıkıntı olabilir. Sizlerin görüşüne göre işsizlik maaşını nasıl alabilir?
    Soru 2) Mükellef dergi ve kitap satışını öğrencilere yapmak istemekte. Kantin vs.yok. Fatura kesmek yeterli midir? Yoksa yine de yazarkasa kullanmak zorunda mıdır?

Yeni Üye
    şöyle olabilir mi?
    dershanedeki işçinin çıkışını işin sona ermesi olarak verip sgk dosyasını kapatmak, yeni faaliyeti için sgk dan yeniden dosya açtırmak.??
    Her zaman, Her yerde, Her derde
    UNİDEVA

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    1. Soru için net bişey söylemek sizi yöneltmek olur muvazalı işlem olabilir mi olmaz sonuçta faaliyet değişikligi var.

2. Soru satışlar perakende içeriyorsa ödeme kaydedici cihaz kullanması zorunludur.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!