Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 aylık muhtasar müfellefinin temmuz muhsgk sını verebilen varmı

Kıdemli Üye

3 aylık muhtasar müfellefinin temmuz muhsgk sını verebilen varmı

muhtasarını 3 aylık olarak vermekte olan bir mükellefin temmua ayına ait muhsgk beyannamesinin sadece sgk bölümünü doldurup verebilen arkadaş varmı

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    3 aylık muhtasar işi bitmesi lazım birleşik bildirim yapılacak idarede kararsız olmalı deneyen arkadaşlar sistemin çalışmadığını söylüyorlar biraz beklemek lazım güncelleme olabilir.

Üye
    Ben aylık temmuz ayı muhtasar sgk yı bile veremiyorum.sgk bildirimi dolu olamaz diyor.şimdiye kadar aylık muhtasar sgk yı veren arkadaş yok.hepsi aynı hatayı alıyoruz diyorlar.

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    Vergi dairesi memuru bana sgk li olanlar aylik olarak otomatik çevrilecek demişti.........
    Ben otomatik çevrileceğini düşünmüyorum interaktiften dilekçe isterler aylik'a dönüştürmek için diye düşünüyorum.......

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Alıntı melbim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aylık temmuz ayı muhtasar sgk yı bile veremiyorum.sgk bildirimi dolu olamaz diyor.şimdiye kadar aylık muhtasar sgk yı veren arkadaş yok.hepsi aynı hatayı alıyoruz diyorlar.
    Ben dün 7 tane aylık muhsgk verdim sıkıntısız olarak, fakat hepsi bilanço. Defter beyan denemedim daha.
    SMMM Zafer ONGUN

Müdavim Üye
    Nereden
    advisor
    sistem üçaylıkları aylığa otomatik çevirecek sanıyorum hiçbir üçaylık için beyanname verilemiyor.

Üye
    Nereden
    KARS
    vergi dairesi interaktif kanaldan dilekçe istiyor öyle çeviriyor 3 aylık olan muhtasarlar dilekçe gönderiyorum çevirmeleri için defter beyandan onaylama zaman istiyor her işçi tek tek yazılıyor 2 dk gibi bi süre bekliyor onaylama için

Müdavim Üye
    Yine sıkıntılı bir durum. umarım uzatırlar

Müdavim Üye
    VD 0003 vergi türünden 01/07/2020-31/07/2020 döneminde mükellef herhangi bir Şube bulunamadı.

Bu hatayı alıyorum. 3 aylığı aylığa çevirmek için dilekçe vermediğimiz için mi oluyor şimdi bu hata?
    Eğer öyle ise saçma bir durum

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Evet 3 aylık bilanço, s.meslek, işletme hepsi hata veriyor.

Stopajları 3 er aylık dönemlerde ödemek yasal bir hak, neden aylığa çevirelim ki? Üstelik muhsgk tebliğinde de stopajlar 3 ayda bir toplu olarak ödenebilir diyor.

Pilot illerde çalışan meslektaşımız yok mu? Duruma bir el atıp bizleri aydınlatsın.
    SMMM Zafer ONGUN