Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 109 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muh sgk sorunu

Müdavim Üye
    Alıntı AL4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zafer Bey'inde de belirttiği gibi 1003A şifresi alacak ve vd'sinde 0003 mükellefiyeti tesis ettireceksiniz.Beyannameyi dolduruken de vergi kısmını boş geçip sadece sgk bildirimi kısmını dolduracak ve göndereceksiniz.(müşteri adına alınan şifre ile)
    kapıcı dosyalarını kolay işverenlik sistemine kayıt ettik herayın 15 inden sonra sgk otomatik olarak tahakkukunu hazırlıyor. bu sistem iptal mi olacak?
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Kolay işverenliğe müraacat ettiyseniz başkaca bir işlem yapmanıza gerek yok Sayın Hazin21.Yukarıda bahsettiğim açıklama kolay işverenlik sistemine dahil olmayan site,özel inşaat tarzı yerler için söz konusu.

Müdavim Üye
    teşekkür ederim sayın AL4
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı hazin21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim sayın AL4
    Rica eder,hayırlı işler dilerim.

Üye
    Birden fazla sgk dosyası olan firmalar nasıl veriyor muh-sgk beyannamesini? Yapamadım sürekli hata veriyor ve sadece bir dosyanın ssk bildirgesini yapıyor.

Müdavim Üye
    Alıntı Mertce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birden fazla sgk dosyası olan firmalar nasıl veriyor muh-sgk beyannamesini? Yapamadım sürekli hata veriyor ve sadece bir dosyanın ssk bildirgesini yapıyor.
    Ekran görüntüsü atarmısınız.. yardımcı olayım.
    yıldızlar kadar uzak

Üye
    Yardım için teşekkür ederim. Ekran görüntüsü atmayı bilmiyorum. Ama kısaca özetleyeyim. Bir limited şirketin üç tane ssk dosyası var. Hepsinin muhasebe kayıtlarını yaptım. Muhtasar beyanname doğru çıkıyor ama ssk bildiriminde sadece bir dosyanın işçileri çıkıyor. Beyanname düzenleme programında da baktım orda da tek dosya bilgileri girilebiliyor başka dosya girmek için kulakçık falan yok. Acaba bilgileri çıkan dosyanın son satırından diğer dosyaların bilgilerini manuel olarak mı gireceğiz?

Kıdemli Üye
    Alıntı AL4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel inşaat için 1003A şifresi almanız gerekecek.Ayreten muhsgk gönderimi için vd'sinde 0003 mükellefiyet açtırmanız gerekli yoksa beyannameyi gönderemezsiniz.
    Şifre alınmasına ve 0003 mükellefiyet açılmasına rağmen gönderemiyorum. Gönderenler (mükellefin kendi adıyla,aracılık sözleşmesiz) yardımcı olabilirmi ?

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi (Vergi Kesintisi Yapmayanlar İçin) bu menüden mi yoksa E Beyanname Paket Gönder kısmından mı ?
    Muhasebe; muhakeme ve muvazene ile tekemmül eder...

Kıdemli Üye
    Bu iş de bir yanlışlık var yada bu sistemin amacı buydu diye düşünüyorum. E beyanname (taslak kaydet) bölümünden göndermeye izin veriyor yalnız onda da sgk bildirimleri sayfasında işçinin gv muaf olup olmadığı soruluyor ve gv matrah ve bilgileri yazılması isteniyor. Aslında Özel Bina inşaatları, Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi (Vergi Kesintisi Yapmayanlar İçin) menüsünden göndermeleri gerekmiyor mu? Amaç vergi karnesiyle bildirim yapmayan işçiyi mi yakalamak yoksa bize mi eziyet ?
    Muhasebe; muhakeme ve muvazene ile tekemmül eder...

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Zirveye bi haller oldu muhtasarı kaydediyor ancak personel kayıtlarını getirmiyor.
    Kendini Bil Kendini