Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 04.08.2020 Tarihli GİB Duyurusu

Müdavim Üye

peki dükkan kira stopajları indirimi temmuz 2020 de mi yürürlüğe girecek yoksa AĞUSTOS 2020 mi ?

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın gib yetkilileri madem açıklayıcı bilgi duyuru diyorsunuz o zaman 31.07.2020 tarihinde yürürlüğe giren hem KDV oranlarını hemde Stopaj oranlarını temmuz ayı için uygulayacak veya uygulamayacak kısmınada değinseydiniz bizim için burası önemli zaten elimizdeki kararlarda bunun dışındaki açıklayıcı bilgiler var zaten ama nerde bu bürokratik kafayı anlayamıyorum, kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Alıntı Nazmi Öztürkçü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet bunlardan ne kazanacak bilmiyorum. Tamamına yakını basit usul.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    31 Temmuzdan itibaren ödenecek kiralar % 10 stopaja tabi öncesi % 20 olmalıdır. Hatta öyle müşteriler var ki Temmuz ayı başında kiralarını üç aylık veya yıllık olarak ödediler bütün bunlar % 20 stopaja tabi olacak.

Bu arada iş yapmayan lokantaların müşteri ve turist olmayan boş otellerin KDV si de indirildi!!! Ben KDV si indirilen mal ve hizmetlerin fiyatlarının indirilip tüketiciye yansıtılmasını bekliyorum. İçinizden daha çok beklersin dediğinizi duyar gibi oluyorum. Sonuçta bu hizmetlerin fiyatlarına otomatik % 7 zam yapılmış oldu.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Yani muhtasarda 01.07.2020-30.07.2020 arası %20 31.07.2020 %10 stopajmı bildireceğiz. Bu saçmalık değilmi.
    Kendini Bil Kendini