Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Beratların uzatılması talebi

Kıdemli Üye
    Nereden
    HATAY

Beratların uzatılması talebi

Muhterem yetkililer,
    Pandemi sebebi ile iş hayatında yaşanan zorluklar hepimizin malumudur. Ben mali müşavirlik mesleği ile iştigal eden bir meslek mensubuyum.
    Bu gün E-Defter Beratlarının Gelir İdaresi Başkanlığı'na gönderilmesi için son gündür. Ancak son zamanlarda benim ve birçok meslektaşımın E-İmza uygulamasının ortaya çıkardığı sistem ve program uyumsuzlukları sebebi ile beratları muhasebe programında oluşturduğumuz halde Gelir İdaresi Başkanlığı'na gönderemiyoruz. Sistem sürekli E-İmza hatası vermektedir. Bu işlere ilk defa muhatap olan bizler bunun getireceği ağır sonuçları taşıyacak güce sahip değiliz. Son yıllarda SMMM'lerin üstüne çöken bürokratik sorumluluk ve risklerin göz önüne alınarak 2020 yılının Ocak, Şubat,Mart ve Nisan aylarına ait beratların verilme sürelerinin 30.08.2020 tarihine kadar uzatılması hususunda gereğini ben ve meslektaşlarım adına önemle arz ederim.
    Saygılarımla,

ABDULLATİF BOZKURT

Değerli Meslektaşlar;
    Yukarıdaki yazının aynısını altına isminizi yazarak Cimer'e gönderiniz. İlk defa bu işlere muhatap olan ben ve birçok meslektaşımız bu mevzuda sıkıntı içindeyiz.
    Çalışırken en çirkin insan bile güzeldir. (Hz.Muhammed S.A.V)

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Alıntı ALATIF Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhterem yetkililer,
    Pandemi sebebi ile iş hayatında yaşanan zorluklar hepimizin malumudur. Ben mali müşavirlik mesleği ile iştigal eden bir meslek mensubuyum.
    Bu gün E-Defter Beratlarının Gelir İdaresi Başkanlığı'na gönderilmesi için son gündür. Ancak son zamanlarda benim ve birçok meslektaşımın E-İmza uygulamasının ortaya çıkardığı sistem ve program uyumsuzlukları sebebi ile beratları muhasebe programında oluşturduğumuz halde Gelir İdaresi Başkanlığı'na gönderemiyoruz. Sistem sürekli E-İmza hatası vermektedir. Bu işlere ilk defa muhatap olan bizler bunun getireceği ağır sonuçları taşıyacak güce sahip değiliz. Son yıllarda SMMM'lerin üstüne çöken bürokratik sorumluluk ve risklerin göz önüne alınarak 2020 yılının Ocak, Şubat,Mart ve Nisan aylarına ait beratların verilme sürelerinin 30.08.2020 tarihine kadar uzatılması hususunda gereğini ben ve meslektaşlarım adına önemle arz ederim.
    Saygılarımla,

ABDULLATİF BOZKURT

Değerli Meslektaşlar;
    Yukarıdaki yazının aynısını altına isminizi yazarak Cimer'e gönderiniz. İlk defa bu işlere muhatap olan ben ve birçok meslektaşımız bu mevzuda sıkıntı içindeyiz.
    Üstat, öncelikle Allah yardımcımız olsun.
    Yalnız bunu Cimer'e göndersek, bunun okunması, cevaplaması en az bir hafta, belki daha fazla sürer.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."

Yeni Üye
    Hiç uzatma ile uğraştırmasalar, bunun gönderimini kesin mizanlar gibi gelir ve kurumlar vergisi beyan verme süresine çekseler en mantıklısı bu. Arkadaş düzeltme yapacağız doğru işler olmuyor. Nisan da berat gönderiyorsun adam unutmuş ocak ayın fattura geitiriyor mayıs ayında mesela. Düzeltemiyorsun. Kasmaya ne gerek var. Yap bunu mart sonu ve nisan sonu herkes rahat iş yapsın. Bu nedir arkadaş yahu.

Kıdemli Üye
    Allah yardımcınız olsun ben çok zor bitirdim, bütün işlerimi ertelememe neden oldu bu 4 aylık beratlar. şimdi ba bs yi ve kalan beyannameleri 12 ye kadar nasıl yetiştireceğim diye düşünmekteyim.
    \" iyiler de kötüler kadar cesaretli olmadıktan sonra yer yüzünde kötülük hep galip kalacak\"