Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haziran ayında biten kısa çalışma ilgili

Kıdemli Üye

Haziran ayında biten kısa çalışma ilgili

haziran ayının 20'sinde biten kısa çalışmamız 1 ay uzatılan (TEMMUZ) KÇÖ dahil edilecekmi yoksa haziranı 20 gün eksik gösterip 10 çalıştırılacakmı işçiler ?
    ben hiç mükemmel değilim belkide sıradan biriyim

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın sonmackalı bu size bağlı eğer 1 ay uzatmadan yararlanacaksanız o zaman haziranı 30 gün KÇÖ göstermelisiniz veya uzatmadan yararlanmayacaksanız o zaman 20 KÇÖ 10 günde normal çalışma göstermelisiniz,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Merhaba haziran E BİLDİRGE 30 GÜN kçö verdim. Fakat bir meslektaşımız 20 gün kısa çalışma vereceksin . 10 gün pandemi gireceksin. 1 temmuz sonrası kçö devam etmek istiyorsanız bu şekilde devam talebinde bulunacaksını diyor. Doğrumu

Müdavim Üye
    Alıntı caykan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba haziran E BİLDİRGE 30 GÜN kçö verdim. Fakat bir meslektaşımız 20 gün kısa çalışma vereceksin . 10 gün pandemi gireceksin. 1 temmuz sonrası kçö devam etmek istiyorsanız bu şekilde devam talebinde bulunacaksını diyor. Doğrumu
    o arkadaş dogru söylemiş 20 sinde biten kçö için geri kalan günler nakdi ücret desteği ile eksik gün nedeni 29 1 temmuzda 1 aylık kçö için ayrı program açılıyor uzatmadan yararlananlarda durum böyle...
    Hüküm yalnız ALLAH'ındır...

Yeni Üye
    Pandemi Ücretsiz İzin Desteğinden faydalanma koşulları içerisinde KÇÖ'den faydalanmamış olmak gerekiyor. Haziran ayında hem KÇÖ hem Pandemi Ücretsiz İzin desteği alan mükellefi olan meslektaşlar var ise cevap yazabilir mi?

Yeni Üye
    Türmob'un yayınladığı13.07.2020/148-1 nolu mevzuat sirkülerinde Haziran ayı için hem KÇÖ hem de nakdi ücret desteğinden yararlanabileceği belirtilmiş. Dayanak olarak da, Türmob'un SGK 'dan görüş talebinde bulunulduğu, Onların da İşkur dan bilgi aldığı bildirilmiş. Ancak ekteki İşkur'un görüş yazısını okuyunca tereddüte düştüm. Çünkü İşkur sorulan soruya net bir cevap vermemiş ve olayı tersten , çıkış kodları üzerinden cevaplamış. Benim kanım İşkur ,nakdi ücret desteğinden yararlanma şartlarını göze alarak , KÇÖ den yararlananlara NÜD ödemesi yapmayacak veya yapılsa bile iadesini isteyebilecektir.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    ben haziranda atıyorum 15 gün kçö alana 15 de normal gösterdim temmuzda da 15 alacaksa gene 15 gösterdim veya 20 vs illa eksik göstermeniz gerekmiyor

Yeni Üye
    Bende sizin gibi düşünüyorum. Görüş yazısının ilk paragrafında pandemi ücretsiz izin desteğinden kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerin faydalanabileceği zaten yazılı iken bu yazıdan çıkartılan sonuç çok çelişkili görünüyor.

Yeni Üye
    20 haziranda kısa çalışma ödeneği bitti, fakat iş yeri halen kapalı. haziran ayı için 20 gün kısa çalışma ödeneği, kalan 10 gün için de ücretsiz izin girişi yaptık.
    bu durumda eksik gün kodu olarak 27kod (pandemi + diğer nedenler) olarak seçmemde bir sakınca var mı sizce? teşekkürler...

Yeni Üye
    Sayım ylcbay; Haziran ayı için giriş yaptığınız 10 gün pandemi ücretsiz izin desteği ödemeleri personellerin hesaplarına yatırıldı mı?