Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkcell Bayi Kontör-Paket E-Fatura Muhasebe Kaydı

Yeni Üye

Turkcell Bayi Kontör-Paket E-Fatura Muhasebe Kaydı

Merhaba üstatlarım, Turkcell bayisi olan mükellefinize gelen kontör-paket e-faturalarını nasıl işliyorsunuz? Söylenenlere göre faturadaki KDV tutarlarını önemsemeyip özel matrah şeklinde işlememiz gerekiyormuş. Detaylı bilgi verebilir misiniz? Şimdiden vereceğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    Alıntı berkem13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba üstatlarım, Turkcell bayisi olan mükellefinize gelen kontör-paket e-faturalarını nasıl işliyorsunuz? Söylenenlere göre faturadaki KDV tutarlarını önemsemeyip özel matrah şeklinde işlememiz gerekiyormuş. Detaylı bilgi verebilir misiniz? Şimdiden vereceğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ederim.
    kontör dakika alış faturalarındaki kdvleri indirim konusu olmuyor hepsini özel matraha atıyorsunuz. kontör dakika satışta ta kdv yok.
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    evet arkadaşlar bu faturaların işlenmesini bende anlamadım. Turkcel kontör faturalarında yer alan kdv'leri 191'e almak gerekiyor mu kaldı ki burada ayrı ayrı onlarca kdv kalemi yer alıyor. Yoksa faturanın tamamını kontör alım maliyeti olarak mı kaydetmemiz gerekiyor. Ba bs lerde durumu ne olacak bunun. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini bizlerle paylaşabilir mi ? 85 nolu kdv tebliğine baktım. Orada o faturada yer alan kdv lerin alt bayiler tarafından ne şekilde dikkate alınacağından bahsedilmemiş. Bayi karını ihtiva edecek şekilde kontör treslimi yapan kuruluş kdv yi öder denmiş. Ama alıcı bayi bu faturayı nasıl kayıtlara alacak bir sonuca ulaşamadım.

Kıdemli Üye
    Nereden
    gaziantep
    konu hakkında bilgisi olan varmı
    memety27