Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK lı İşçinin KOlluk Kuvvetlerine Bildirilmesi ve İş Güvenlik

Müdavim Üye

SGK lı İşçinin KOlluk Kuvvetlerine Bildirilmesi ve İş Güvenlik

Dün bir yazıda 3gün içinde tüm işyerlerinin 3 gün içinde çalışanlarını karakola bildirmesi gerektiği hakkında yazı okudum.Konu hakkında bilgi alabilir miyim?

01/07/2020 itibariyle işgüvenlik firmalarıyla anlaşma yapılması gerektiğini biliyordum.Fakat unuttum mükellefe bildirmeyi.birkaç meslektaş ile görüşünce temmuz ayı içinde bu işlemin olabileceğini söylediler.
    Hatta uzatılma durumu olduğu ve kendilerininde mükelleflere bildirmediğini söylediler.
    İşgüvenlik uzmanı ile geç sözleşme yapmanın cezasıolur mu?
    Saygılar iyi çalışmalar .

Müdavim Üye
    aile ve çalışma sosyola güvenlik bakanlığı uzatılma olmayacağını söyledi. bir işçi dahi olsa sgklı tüm mükelleflerimizi uyardık.
    SMMM

Kıdemli Üye
    Kolluk kuvvetlerine işçi bildirimi nedir ya ülke olarak kendimizi gülünç duruma düşürmek için bu kadar çabalamanın ne gereği var.

Kıdemli Üye
    Nereden
    KEMER
    Alıntı mirber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolluk kuvvetlerine işçi bildirimi nedir ya ülke olarak kendimizi gülünç duruma düşürmek için bu kadar çabalamanın ne gereği var.
    Malesef acı ama gerçek. giriş ve çıkışları 72 saat içinde bulundugun adrese göre polis veya jandarmaya bildirmek zorundasın.
    Ne Mutlu Türküm Diyene !!!

Üye
    Kolluk kuvvetlerine bildirim ile ilgili yazıyı atabilir misiniz? Bu konuda herhangi bir kaynak göremedim, biz de bakıp ona göre yol izleyelim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Kimlik bildirme kanunu var 1377 nolu veya 1774 nolu kanun olabilir aratınca çıkar .Oteller pansiyonlar yurtlar gelenleri bildiriyorlar gece 24 e kadar sabaha karşı otel basıp adam tutuklamalarda faydalanıyor aranan şahıslar için.İşyerleri içinde işveren karakoldan şifre alıyor onunla bildiriliyor.Fi tarihinde karakoldan uyarı geldi tüm işyerlerimizi bildirdik devamını getirmedik arayan soran yok polisin yükü zaten yeterince ağır işyerlerini es geçmiş olabilirler.

Üye
    Cevabınız için teşekkür ederim, biraz daha detaylı araştırma sonucunda buldum. İşyerleri için bize de uzun zamandır böyle bir talep gelmedi, ama burada tekrar görünce acaba bir değişiklik oldu da yine istemeye mi başladılar diye merak etmiştim. Dediğiniz gibi es geçmiş olabilirler.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Aslında bu bilgiler sgk sitesinden link verilerek alınabilir burada polis aranan kişileri buluyormuş.Otel moteller zaten her gün bildiriyorlar.Garip ama sgk de bu bildirimlerden faydalanıyormuş polis sgk ye bildiriyormuş.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    polisin işi gücü yok bugün hangi işyeri açıldı kim işe girdi çıktı onunla mı uğraşacak.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Kanunlarla görev verilmişse mecburen uğraşıyor arananları bulmak içinmiş istihbarat 4 koldan oluyor.Sgk bile 19 ayrı kurumdan istihbarat alıyormuş kaçak işçileri yakalamak için müfettişler yetersiz yenisini almıyorlar çareyi böyle bulmuşlar.Oteller gece 24 e kadar bildiriyorlar polis değerlendiriyor gbt lerine bakıyor sabaha karşıda gidip eli ile koymuş gibi aranan mahkemeye gitmeyen ifade vermeyen efeleri topluyor.Vatandaşın fikri önemli değil önemli olan yasa koyucuları etkileyip taslağa birilerinini kolaylığı için vatandaş haklarını hiçe sayarak koydurulan yetkilerdir.