Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 01/07/2020 e-fatura geçim müracaat hakkında yardım lütfen

01/07/2020 e-fatura geçim müracaat hakkında yardım lütfen

01/07/2020 tarihi tibariyle tüm petrol bayileride e fatura geçme zorunluluğu var. Bir mükellefe mali mühür taleb ettik ancak henüz elimize ulaşmadı. Müracaat ile ilgili süre var mı? bir kaç gün sonra yapsak cezalı duruma düşermiyiz.
    mmm

Müdavim Üye
    bende de bir adi ortaklık mali mühürünü bir ay önceden başvurmama rağmen gelmedi. İnteraktif vergi dairesinden e-belge başvuru ekranından mali mühürsüz başvurabiliyorsunuz.
    Gelirler dairesi 22.06.20 de kamusm listeyi teslim etmesine karşın daha dün üretim sürecine başladılar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    Alıntı myeniay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    01/07/2020 tarihi tibariyle tüm petrol bayileride e fatura geçme zorunluluğu var. Bir mükellefe mali mühür taleb ettik ancak henüz elimize ulaşmadı. Müracaat ile ilgili süre var mı? bir kaç gün sonra yapsak cezalı duruma düşermiyiz.
    Zamanında başlamadığınız için inşallah bir ceza ile karşı karşıya kalmazsınız.

e Fatura ve e Arşive mali mühürle müracaat ettikten sonra, şirketiniz sistemde göründükten itibaren bir hafta içinde kağıt fatura kesebilirsiniz.

Ama sonrasında, VUK 353'a göre; Elektronik belge olarak düzenlenmesi gerekenler de dâhil olmak üzere fatura, gider pusulası, müstahsil makbuzu, serbest meslek makbuzunun verilmemesi, alınmaması, bu belgelerde gerçek meblağdan farklı meblağlara yer verilmesi, bu belgelerin elektronik belge olarak düzenlenmesi gerekirken kâğıt olarak düzenlenmesi, bu belgelerin hiç düzenlenmemiş sayılması her belge için 350 TL. usulsüzlük cezası uygulanır.
    "Doğru kararlar tecrübeden gelir; ama tecrübe kötü kararlardan oluşur."